Start-up Canva získal od investorů další desítky milionů dolarů. Letos koupil firmu v Česku

Canvu rozjela roku 2013 v Sydney podnikatelská trojice Melanie Perkinsová, Cliff Obrecht a Cameron Adams.

Canvu rozjela roku 2013 v Sydney podnikatelská trojice Melanie Perkinsová, Cliff Obrecht a Cameron Adams. Zdroj: Canva

Canva je jedním z nejrychleji rostoucích softwarových start-upů světa a nejhodnotnějším start-upem Austrálie.
Canva umožňuje zkušeným i začínajícím uživatelům vytvářet grafické návrhy pro nejrůznější použití od triček a plakátů až po užití na webových stránkách či sociálních sítích.
Tým start-upu
Canva je jedním z nejrychleji rostoucích softwarových start-upů světa a nejhodnotnějším start-upem Austrálie.
Zakladatelé společnosti Canva
6
Fotogalerie

Nejcennější australský start-up získal investici ve výši 71 milionů dolarů, více než 1,5 miliardy korun. Hodnota softwarové společnosti Canva, která vyvíjí stejnojmennou on-line službu pro designéry a grafiky, tím vzrostla na patnáct miliard dolarů. Tržby se jí podařilo meziročně zvýšit o 130 procent, uvedla agentura Bloomberg.

Další peníze do podniku nalili jak stávající investoři Blackbird Ventures a Skip Capital, tak i noví, konkrétně skupina Dragoneer Investment a fond T. Rowe Price Global Technology. „Silná loajalita zákazníků a neustálá inovace vedly ke zdravému růstu,“ uvedl Alan Tu, portfolio manažer fondu T. Rowe Price Global Technology. 

Sama Canva investuje, letos koupila dva evropské start-upy. Jednak český Smartmockups umožňující vytvářet grafické návrhy, takzvané mockupy, a rakouský Kaleido.ai, který se zabývá vizuální umělou inteligencí a umí odstranit pozadí z fotografií. V roce 2019 Australané koupili fotobanky Pexels a Pixabay nabízející fotografie ke stažení zdarma.

Službu Canva v současnosti používá přes 55 milionů aktivních uživatelů měsíčně, oproti loňskému červnu to představuje nárůst o zhruba 25 milionů uživatelů. Podnik rozjela v roce 2013 v Sydney podnikatelská trojice Melanie Perkinsová, Cliff Obrecht a Cameron Adams.

Nyní je to jeden z nejrychleji rostoucích softwarových start-upů světa a nejhodnotnější start-up Austrálie. Zkušeným i začínajícím uživatelům umožňuje vytvářet grafické návrhy pro nejrůznější použití od triček a plakátů až po užití na webových stránkách či sociálních sítích.