Stavebnictví se v listopadu vrátilo k mírnému růstu | E15.cz

Stavebnictví se v listopadu vrátilo k mírnému růstu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dolev669, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavební produkce v Česku v listopadu meziročně stoupla o 1,5 procenta. Po říjnovém poklesu o 1,3 procenta se tak vrátila k růstu z předchozích měsíců. Táhly ji zejména inženýrské stavby. Přibylo ale i zahájených bytů a více jich bylo i dokončeno. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se stavebnictví proti listopadu 2014 zvýšilo o 0,2 procenta. Meziměsíčně očištěné od sezonních vlivů bylo nižší o 0,7 procenta.

Růst zaznamenalo loni v listopadu inženýrské stavitelství. Produkce v tomto odvětví se zvýšila meziročně o 11,4 procenta. Naopak v pozemním stavitelství klesla o 4,6 procenta.

Počet bytů rostl

Počet bytů, které se začaly v listopadu stavět, proti stejnému období předchozího roku vzrostl o 1,7 procenta na 2001. Stavebníci současně dokončili výstavbu 2355 bytů. Proti listopadu 2014 jich bylo o 13,2 procenta více.

Přibylo i vydaných stavebních povolení, a to o 5,7 procenta na 6948. Orientační hodnota těchto staveb dosáhla 19,5 miliardy korun a meziročně byla vyšší o 4,3 procenta, uvedl ČSÚ.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah