Akcie Netflixu klesají, čistý zisk se snížil a ubyli i předplatitelé

Netflix

Netflix Zdroj: Pexels

Netflix
Netflix
La Casa
Sex Ed
5
Fotogalerie

Americké internetové televizi Netflix klesl poprvé za více než deset let celosvětový počet předplatitelů. Akcie firmy v reakci na zprávu klesají o více než čtvrtinu, protože investoři se obávají, že průkopník streamovacích služeb má své nejlepší časy možná již za sebou, uvedla agentura AP. Další pokles čeká firma i v druhém čtvrtletí.

Počet předplatitelů Netflixu se za leden až březen snížil o 200 tisíc na 221,6 milionu. Vedení společnosti přitom očekávalo naopak zvýšení počtu předplatitelů o 2,5 milionu. Nyní se Netflix připravuje, že se situace dále zhorší a očekává ztrátu dvou milionů předplatitelů za duben až červen.

Firma se na počátku března rozhodla pozastavit své služby v Rusku kvůli invazi na Ukrajinu. To mělo za následek ztrátu 700 tisíc předplatitelů, uvedla agentura Reuters.

Video placeholde
Stranger Things 4 Oficiální trailer Netflix • AVmania.cz

Čistý zisk společnosti se v prvním čtvrtletí snížil na 1,5 miliardy dolarů (34 miliard korun) z loňských srovnatelných 1,7 miliardy dolarů. Tržby stouply o 9,8 procenta na 7,8 miliardy dolarů.

Akcie firmy uzavřely dnešní obchodování růstem o 3,2 procenta. Po zveřejnění výsledků hospodaření však klesají až o 26 procent. Pokud si Netflix udrží ztráty i po oficiálním zahájení obchodování, ztratí od počátku roku více než polovinu své hodnoty.