Apple se omlouvá kvůli zpomalování iPhonů, upraví software | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Apple se omlouvá kvůli zpomalování iPhonů, upraví software

Apple se omlouvá kvůli zpomalování iPhonů, upraví software
iPhone
• 
ZDROJ: Mobilmania.cz

ČTK

Americká technologická společnost Apple Inc, která čelí několika žalobám kvůli záměrnému snižování výkonu některých starších telefonů iPhone, sníží ceny za výměnu baterií. Změní také software tak, aby uživateli ukázal, v jaké kondici je baterie jeho telefonu. Firma to spolu s omluvou uvedla na svých webových stránkách.

Cena pozáruční výměny baterie v modelech iPhone 6 a novějších se tak od příštího měsíce snižuje ze 79 dolarů (asi 1700 korun) na 29 dolarů. Operační systém iOS zaktualizuje společnost tak, aby uživatel měl k dispozici informaci, v jakém stavu je baterie přístroje a zda to ovlivňuje výkon telefonu.

Podle žalob společnost podvedla své zákazníky, když záměrně snižovala výkon některých starších telefonů iPhone. Apple však tvrdí, že důvodem je snížení spotřeby energie kvůli zhoršujícímu se stavu baterie a že zpomalování telefonů má prodloužit jejich životnost.

Amazon a Apple chtějí podnikat v Saúdské Arábii

Starší baterie nemusejí být schopny dodávat telefonu při plném výkonu procesoru požadovaný elektrický proud. Firma proto provedla úpravy ve svém operačním systému iOS, které při problémech s baterií snižují energetické nároky a mohou způsobit zpomalování procesoru.

Společnost nyní popřela, že kdy učinila cokoliv, aby úmyslně zkrátila životnost výrobku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!