Apple zřejmě chystá vlastní phablet, odhadují analytici | E15.cz

Apple zřejmě chystá vlastní phablet, odhadují analytici

Příští rok bychom se mohli dočkat iPhonu s větším displejem, předpodívají analytici.
Příští rok bychom se mohli dočkat iPhonu s větším displejem, předpodívají analytici.
• 
ZDROJ: ctk

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poptávka po takzvaných phabletech v posledních měsících roste. Hybridu smartphonu a tabletu se daří obzvlášť v Asii. Právě zde Apple zažívá v poslední době pokles příjmů. Pravděpodobně z toho důvodu začíná společnost testovat svůj první phablet.

Apple ještě ani oficálně nepředstavil nový iPhone 5S a jeho levnější verzi 5C a analytici už uvažují, kam se společnost vydá příští rok. „Očekávám, že v příštím roce vydá Apple phablet s displejem o pěti či více palcích. Pokud ne, postavení společnosti v Asii bude stále oslabovat,“ předpovídá Sameer Singh z portálu Tech-Thoughts.

Singh tak odkazuje na analýzu renomované společnosti IDC minulý týden, podle které tržby phabletů (v podstatě smartphonů s displejem od 5 do 7 palců) ve druhém kvartále letošního roku v Asii překonaly tržby tabletů i notebooků dohromady.

Singovy úvahy aktuálně potvrdil deník The Wall Street Journal, který uvedl, že Apple skutečně začíná testovat iPhone, jehož displej by měl mít velikost 4,5 až 6 palců.

Miliony phabletů v Asii

Jen za druhé čtvrtletí se v Asii prodalo přes 25 milionů phabletů, uvádí analýza IDC z minulého týdne. Pro srovnání, za stejné období se prodalo 12,6 milionu tabletů a přibližně stejný objem přenosných počítačů. „Phablety začaly jako trend v Jižní Koreji, Hongkongu nebo Singapuru. Nyní však roste poptávka po těchto zařízeních také v Číně nebo Indii,“ vysvětlila Melissa Chau z IDC. Uživatelé na Západě budou znát především Galaxy Note, jehož třetí generaci Samsung představil tento týden v Berlíně.

Apple ztrácí na asijském trhu

Pro Apple byl doposud čínský, tchaj-wanský a hongkongský trh zdrojem důležitých příjmů. Ve druhém čtvrtletí však jejich objem klesl o 14 procent na 4,6 miliard dolarů. Analytici IDC upozorňují na nastupující trend. K podobnému závěru došla i společnost Canalys.

V současné době se však Apple soustředí především na uvedení iPhonu 5S a jeho levnější verze 5C. Oficiální představení hned dvou iPhonů bude příští úterý 10. září.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.