AT&T koupí za 1,2 miliardy dolarů mobilního operátora Leap | e15.cz

AT&T koupí za 1,2 miliardy dolarů mobilního operátora Leap

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Druhý největší americký mobilní operátor AT&T koupí za 1,19 miliardy USD (23,6 miliardy Kč) společnost Leap Wireless International Inc., která nabízí předplacené mobilní služby pod značkou Cricket. AT&T získá akvizicí nejen nové zákazníky, ale hlavně bude moci rozšířit kapacitu sítě a nabídnou zákazníkům rychlejší a spolehlivější přenos dat.

AT&T nabídl za Leap 15 dolarů za akcii. Ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 88 procent. Dohoda by měla být dokončena do šesti až devíti měsíců, schválit ji musí ještě regulační úřady.

Leap je šestým největším poskytovatelem mobilních služeb v zemi. Cricket má pět milionu uživatelů předplacených služeb. AT&T má celkem 107 milionů uživatelů, z toho 7,1 milionu využívá předplacené služby. Cricket je považován za regionálního operátora, protože jeho síť pokrývá 35 států, ve kterých žije 96 milionů lidí. Za tři měsíce do konce března Leap vykázal ztrátu 110 milionů USD a jeho příjmy klesly o 12 procent na 685 milionů USD.

Americký telekomunikační sektor v poslední době ohlásil množství akvizic. Důvodem je zájem o získání nového širokého mobilního spektra, tedy prostoru, který se může používat pro vysokorychlostní datový přenos. V dubnu americký T-Mobile USA dokončil převzetí poskytovatele předplacených služeb MetroPCS. Tento týden pak japonská Softbank dokončila převzetí třetího největšího operátora v USA, firmy Sprint, napsala agentura AP.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah