Baidu přijímá platby v Bitcoinech, cena měny letí vzhůru | E15.cz

Baidu přijímá platby v Bitcoinech, cena měny letí vzhůru

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: BTC Keychain

Radek Pavlovič

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínský internetový vyhledávač Baidu je zatím největší značka, která zařadila Bitcoin mezi podporované měny. Uživatelé Baidu mohou platit virtuální měnou za hudební obsah. Hodnota XBC (zkratka pro Bitcoin - pozn. red.) dosáhla po této zprávě nového šestiměsíčního maxima 160 dolarů.

Tržní kapitalizace vyhledávače Baidu má aktuální hodnotu 50 miliard dolarů, přičemž Baidu ovládá 65 procent trhu s online vyhledáváním.

V dubnu tohoto roku měna Bitcoin prudce vzrostla na 260 dolarů a poté oslabila až na 60 dolarů za 1 Bitcoin. Od té doby však její hodnota pozvolna roste díky pozitivnímu výhledu. Již minulý měsíc rozhodla německá vláda o tom, že Bitcoin považuje za „soukromé peníze“ a alternativní investiční nástroj. Legalizovala tím převody mezi jednotlivci. Německý parlament též chystá novelu, která by osvobodila Bitcoin investory od daně z kapitálových výnosů, pokud by splnili takzvaný časový test držením nakoupených BTC alespoň 1 rok.

Vývoj kurzu Bitcoinu k dolaru

Kurz bitcoinu k dolaru Autor: bitcash.cz
Zdroj: Bitcash.cz

Bitcoin získává na popularitě i v Česku. Na české bitcoinové burze Bitcash.cz nakoupili uživatelé od jejího startu před dvěma měsíci bitcoiny v hodnotě více jak 2 miliony korun. Hodnota jednoho XBC se pohybovala v rozmezí 1800 – 2800 korun. Na portálu mají čeští uživatelé otevřeny čtyři tisíce online peněženek sloužících k instantním převodům digitální měny.

Bankomat na Bitcoiny: jeden bude v Bratislavě

Do konce roku by se měly ve dvanácti městech po celém světě objevit bankomaty na virtuální měnu. Jedním z měst bude mimo jiné Bratislava. Nejdříve ale začne bankomat na kybernetickou měnu fungovat v amerických městech Atlanta a Las Vegas. Kromě Bratislavy pak bude dostupný v Helsinkách, Kodani, Paříži nebo Stockholmu. Společnost Lamassu, která bankomaty vyrábí, obdržela také objednávky do Austrálie, brazilského Sao Paula, čínského Šanghaje nebo na Nový Zéland. Bankomat jednoduše akceptuje hotovost a během pár vteřin vloží virtuální peníze do digitální peněženky.

Virtuální měna bitcoin
bitcoin Autor: ctk
Bitcoin vytvořil v roce 2009 anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Někdy bývá označován za anarchistickou měnu.Vedle placení prostřednictvím bitcoinové peněženky nainstalované v počítači se do centra pozornosti dostávají ale i takzvaní „mineři“, kteří „dolují“ samotnou měnu. Bitcoinová horečka se od té někdejší zlaté odlišuje tím, že místo krumpáče novodobí kopáči sdružují své počítače do sítí, které umožňují bitcoinové transakce a za řešení těchto složitých matematických operací získávají nově uvolněné bitcoiny.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah