České herní studio Geewa kupuje americký AppLovin | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

České herní studio Geewa získají Američané. Od KKCG ho kupuje AppLovin

ČTK

Investiční skupina KKCG prodala většinový podíl v českém vývojáři her Geewa americkému specialistovi na mobilní hry AppLovin. Vedle 62 procent patřících fondu Springtide Ventures z KKCG svůj podíl 32 procent prodala i polská investiční skupina MCI.TechVentures a šest procent zakladatel Miloš Enderle. Cenu transakce nebudou firmy zveřejňovat. 

Geewa vznikla v roce 2005 a na trhu se etablovala svým kulečníkem Pool Live Tour pro uživatele facebooku. V současné době je jejím hlavním produktem Smashing Four, ve které hráči ovládají hrdiny bojující mezi sebou na bázi kulečníkové fyziky. Na ní tento rok navazuje uvedením nového titulu Smash Casters s pokročilou 3D grafikou.

„Prodej Geewy je v souladu s investiční strategií KKCG v oblasti venture capital investic. Během šesti let jsme v roli majoritního akcionáře pomohli firmu rozvinout a také dosáhnout našich investičních cílů. Nyní s uspokojením předáváme kormidlo strategickému hráči, který je připraven podpořit herní studio v jeho dalším růstu,“ uvedl investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

Facebook získal české tvůrce celosvětového herního hitu Beat Saber

AppLovin se specializuje na vytváření jednotné platformy, kterou využívají populární mobilní hry a herní vývojáři. Firma je po Googlu a Facebooku světově třetí největší provozovatel sítě s mobilní reklamou.

„Díky investicím do studií po celém světě se nám daří realizovat naši růstovou strategii a současně těmto společnostem poskytujeme větší platformu pro jejich aktivity,“ uvedl generální ředitel firmy AppLovin Adam Foroughi. AppLovin věří, že umožní rozšíření produktů studia Geewa, takže se dostanou k hráčům z celého světa, dodal Foroughi.

Jde letos o první velkou akvizici významné české vývojářské společnosti zahraničním investorem. Transakce potvrzuje atraktivitu českých herních studií a jejich potenciál uspět v globální konkurenci. Zahraniční majitele v minulosti našly například české herní firmy Warhorse studios či Beat Games, které koupil Facebook.

Bakala prodal svou herní investici. Studio Warhorse získal švédský gigant THQ Nordic

Český herní průmysl překonal třímiliardovou hranici

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!