České herní studio Geewa získají Američané. Od KKCG ho kupuje AppLovin

AppLovin, logo

AppLovin, logo Zdroj: Profimedia

Miloš Endrle (vpravo), technologický ředitel a spoluzakladatel Geewa
Geewa
3
Fotogalerie

Investiční skupina KKCG prodala většinový podíl v českém vývojáři her Geewa americkému specialistovi na mobilní hry AppLovin. Vedle 62 procent patřících fondu Springtide Ventures z KKCG svůj podíl 32 procent prodala i polská investiční skupina MCI.TechVentures a šest procent zakladatel Miloš Enderle. Cenu transakce nebudou firmy zveřejňovat. 

Geewa vznikla v roce 2005 a na trhu se etablovala svým kulečníkem Pool Live Tour pro uživatele facebooku. V současné době je jejím hlavním produktem Smashing Four, ve které hráči ovládají hrdiny bojující mezi sebou na bázi kulečníkové fyziky. Na ní tento rok navazuje uvedením nového titulu Smash Casters s pokročilou 3D grafikou.

„Prodej Geewy je v souladu s investiční strategií KKCG v oblasti venture capital investic. Během šesti let jsme v roli majoritního akcionáře pomohli firmu rozvinout a také dosáhnout našich investičních cílů. Nyní s uspokojením předáváme kormidlo strategickému hráči, který je připraven podpořit herní studio v jeho dalším růstu,“ uvedl investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

AppLovin se specializuje na vytváření jednotné platformy, kterou využívají populární mobilní hry a herní vývojáři. Firma je po Googlu a Facebooku světově třetí největší provozovatel sítě s mobilní reklamou.

„Díky investicím do studií po celém světě se nám daří realizovat naši růstovou strategii a současně těmto společnostem poskytujeme větší platformu pro jejich aktivity,“ uvedl generální ředitel firmy AppLovin Adam Foroughi. AppLovin věří, že umožní rozšíření produktů studia Geewa, takže se dostanou k hráčům z celého světa, dodal Foroughi.

Jde letos o první velkou akvizici významné české vývojářské společnosti zahraničním investorem. Transakce potvrzuje atraktivitu českých herních studií a jejich potenciál uspět v globální konkurenci. Zahraniční majitele v minulosti našly například české herní firmy Warhorse studios či Beat Games, které koupil Facebook.