Český rozhlas spustí novou sportovní stanici | e15.cz

Český rozhlas spustí novou sportovní stanici. Vyjde na třináct milionů ročně

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Radiožurnál Sport je pracovní název nové stanice, kterou chce Český rozhlas spustit v první polovině roku. Vysílat bude v digitálním standardu DAB+. Roční provozní náklady se podle prvních propočtů budou mezi jedenácti a třinácti miliony korun, jak uvedl šéf rozhlasu René Zavoral.

„Bude to plnohodnotná stanice. Její spuštění plánujeme před letní olympiádou v Japonsku. Vysílání budou zajišťovat stávající redaktoři naší silné sportovní redakce,“ doplnil Zavoral. Zprávy a sportovní přenosy bude doprovázet převážně rocková hudba. Do budoucna rozhlas uvažuje také o vytvoření stanice pro posluchače vyššího věku nebo zábavní stanici využívající pořady z archivu ČRo.

Rozhlas chce využít toho, že pokrytí digitálním vysíláním stoupne v prvním pololetí na jaře z loňských 80 procent na 95 procent populace. Vylepšení signálu se dočkají posluchači zejména v okolí Jeseníků, v Pardubickém kraji, na Vysočině, v jižní části středních Čech, v Sušici a okolí a na Liberecku.

„Letos se chceme více zaměřit na osvětu týkajícího se digitálního vysílání a také podporu digitálních přijímačů. Jednáme například s automobilkami nebo s obchodními řetězci,“ uvedl Zavoral. Klíčové je podle něho využití rozhlasových digitálních přijímačů v autech. Pomoci by mohla nová evropská legislativa, která zavádí digitální rádia do nových aut. Například nová Škoda Octavia už má DAB přijímač v základní výbavě.

Rozhlas letos plánuje spuštění osvětové kampaně o používání vysílání DAB+ a nabídky digitálních přijímačů. Následovat by měla druhá vlna, která bude propagovat novou sportovní digitální stanici, ale i nynější stanice, jako jsou Wave a Junior.

ČRo bude letos také rozvíjet portál Můj rozhlas, který nabízí kompletní rozhlasovou audiotéku. Letos by se měl rozšířit například o vyhledávání. Modernizován bude rovněž  zpravodajský web iRozhlas a rozšířit by se měla nabídka podcastů.

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah