Cloudový gigant VMware nakupuje, za konkurenční firmy zaplatí pět miliard dolarů | E15.cz

Cloudový gigant VMware nakupuje, za konkurenční firmy zaplatí pět miliard dolarů

VMware
VMware
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Softwarová společnost VMware koupí dvě společnosti zaměřené na cloud - Pivotal Software a Carbon Black. Hodnota obou transakcí činí dohromady téměř pět miliard dolarů (116,5 miliardy korun), uvedla agentura Reuters.

VMware se zaměřuje na software pro cloud computing, tedy poskytování služeb či programů vzdálenými servery dostupnými z internetu. Pivotal poskytuje nástroje pro vývojáře softwaru pro cloudové služby. Carbon Black pak má cloudovou bezpečnostní platformu, která využívá velký objem dat a analýzy chování k ochraně před kybernetickými útoky.

Kontrolním akcionářem VMware a Pivotal Software je firma Dell Technologies. Za Pivotal VMware zaplatí 2,7 miliard dolarů. Podíl Dellu v Pivotal bude vyměněn za akcie VMware.

Za Carbon Black zaplatí VMware 26 dolarů za akcii, což ve srovnání s čtvrteční závěrečnou cenou akcií představuje zisk šest procent. Hodnota celé transakce je více než dvě miliardy dolarů.

VMware očekává, že akvizice obou firem výrazně zvýší její příjmy v prvním roce po ukončení. Obě akvizice chce uzavřít do ledna příštího roku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.