CMI zdvojnásobila svůj podíl v ProSiebenSat.1 na deset procent

ProSiebenSat.1 Media

ProSiebenSat.1 Media Zdroj: profimedia.cz

ProSiebenSat.1 Media
ProSiebenSat.1 Media
ProSiebenSat.1 Media
4
Fotogalerie

Skupina Czech Media Invest, kterou spoluvlastní český podnikatel Daniel Křetínský, zdvojnásobila svůj podíl v německé televizní a rozhlasové společnosti ProSiebenSat.1 na 10,01 procenta z 5,51 procenta. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu ProSiebenSat.1.

Německá společnost rozhodnutí CMI přivítala. Podle její mluvčí svědčí zvýšení investice o dobré strategii firmy.

CMI oznámila investici do ProSiebenSat.1 loni v říjnu, kdy koupila podíl zhruba 4,07 procenta. Uvedla tehdy, že jde o první krok v nové strategii, která spočívá v nákupu minoritních akciových podílů v evropských mediálních společnostech.

Křetínskému patří v CMI poloviční podíl. Dalšími spolumajiteli jsou Patrik Tkáč se 40 procenty a Roman Korbačka s deseti procenty. Křetínský a Tkáč loni podnikli prostřednictvím své investiční skupiny EP Global Commerce neúspěšný pokus o převzetí německé obchodní firmy Metro.

CMI vydává v Česku čtyři deníky a několik desítek časopisů. Provozuje také ekonomický web E15.cz. Je rovněž vlastníkem rozhlasových stanic v ČR a v Rumunsku. Od roku 2018 je skupina CMI také majitelem několika francouzských tiskových periodik, koupila i podíl v prestižním deníku Le Monde.