Co čekat od nedodělané AI od Applu? Značce může spíš ublížit

Apple sází na umělou inteligenci

Apple sází na umělou inteligenci Zdroj: Reuters

Apple v novém iOS sází na umělou inteligenci
Apple v novém iOS sází na umělou inteligenci
Apple v novém iOS sází na umělou inteligenci
Apple v novém iOS sází na umělou inteligenci
Apple sází na umělou inteligenci
9
Fotogalerie

S blížícím se 10. červnem postupně sílí informace, co v tento den uslyšíme na úvodní Keynote Applu k zahájení jeho vývojářské konference WWDC. A protože technologické společnosti vedou závody ve zbrojení kolem AI, je vcelku jasné, které sousloví bude na události nejzásadnější.

Je to už poměrně velké bitevní pole, u kterého si Apple nemůže dovolit stát pořád jen opodál. Že na ně skutečně vstoupí, už vlastně víme. První větší náznak AI možností, které bude iOS 18 umět, ukázal světu už v půli května, byly spíše součástí zpřístupnění pro různě znevýhodněné uživatele. Minimálně ale ovládání systému pomocí očí vypadá velice poutavě.

I když se mu pak poměrně obstojně daří držet veškeré ukázky zejména iOS 18 pod pokličkou, tak o jeho dalších plánovaných funkcích víme mnohé. Právě jednotlivé leaky pravidelně přinášejí náznaky toho, co za novinky čekat. Apple svou událostí nicméně dovrší na AI novinky opravdu bohatý půlrok.

Bylo tomu totiž 17. ledna, kdy všechno odstartoval Samsung s představením řady smartphonů Galaxy S24, které jako první ukázaly světu jeho Galaxy AI. Na začátku května následně OpenAI odhalilo GPT-40, vzápětí na Google I/O ukázal svůj pokrok v AI i Google, který sází především na jeho Gemini. Následně si přisadil také Microsoft s řadou počítačů Copilot+, které disponují četnými AI funkcemi. V neposlední řadě je zde také Meta, která pracuje na multimodálním velkém jazykovém modelu Chameleon.

Jen nedodělané verze?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!