Dvořák chce do programu ČT nalít o 150 milionů více | E15.cz

Dvořák chce do programu ČT nalít o 150 milionů více

Petr Dvořák
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: E15

Aleš Borovan, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ředitel České televize Petr Dvořák plní záměr ze svého kandidátského projektu. Na příští rok navrhuje vynaložit na výrobu pořadů televize v externích nákladech (takzvaný výrobní úkol) celkem asi 2,3 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 150 milionů korun. Celkem by ČT za programy v roce 2012 utratila včetně interních nákladů na pořady přibližně čtyři miliardy korun. Televize přitom z koncesionářských poplatků v posledních letech získá 5,7 až 5,8 miliardy korun ročně.

Vyplývá to z návrhu rozpočtu televize na rok 2012, který E15 získal z důvěryhodných zdrojů. Nejsou to konečná čísla. Návrh rozpočtu bude schvalovat Rada ČT 11. ledna. Do té doby k částkám jednotlivých kapitol rozpočtu mohou podávat pozměňovací návrhy jak členové rady ČT, tak i management veřejnoprávní stanice.

Zvýšení objemu peněz na výrobu pořadů je ještě vyšší, pokud ho porovnáme s výrobním úkolem, který pro rok 2012 plánoval předchozí ředitel ČT Jiří Janeček. Ten podle zdrojů z televize navrhoval snížit jeho objem na 1,9 miliardy korun.

Novému Dvořákovu manažerskému týmu se podařilo ušetřit zejména v oblasti personálních a režijních nákladů. „Ušetřili jsme například tím, že jsme snížili počet ředitelů. Úspory ale neznamenají, že ČT čeká masové propouštění,“ řekl Dvořák, který odmítl komentovat konkrétní cifry.

Druhá řada Sanitky

Veřejnoprávní televize nechce zatím ani specifikovat, do kterých pořadů bude investovat v příštím roce. V těchto dnech se schvalují velké seriály pro další období. Jedním z titulů ve hře je i „babyboomová“ série Ententýky scénáristky Lucie Konečné o dnešních třicátnících.

V roce 2012 bude i pokračovat i výroba druhé řady legendární Sanitky, jejíž celkový rozpočet se pohybuje okolo 120 milionů korun. Další desítky milionů korun spolknou i plánované filmové koprodukce včetně nového filmu Tomáše Vorla Cesta do lesa nebo chystaného snímku Roberta Sedláčka.

Na dnešním zasedání Rady ČT se Dvořák vyjádřil také o svém listopadovém setkání s hejtmany. Tento krok kritizoval v médiích zejména šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík, který vyjádřil obavy z ohrožení nezávislosti krajských redakcí televize.

„S hejtmany jsem se skutečně sešel 25. listopadu, ale nežádal jsem je o žádnou analýzu vysílání. Požádal jsem o průběžné informování o událostech, které by mohly být pro vysílání ČT zajímavé,“ řekl Dvořák.

ČT bude odhalovat vnitřní potenciál zaměstnanců

Média zaujala také informace, že vybraní reportéři ČT musí podstoupit psychologické testy, které podle informací Lidových novin provede firma DMC, kterou spoluvlastní Jitka Tenorová, bývalá kolegyně ředitele Petra Dvořáka z finanční skupiny PPF.

„Nejedná se o psychotesty, ale projekt zaměřený na definici a odhalování vnitřního potenciálu zaměstnanců. Projde jím asi padesát zaměstnanců. Jak lidé pracující na pozicích editorů, tak i třeba moderátorů. Jsou to lidé, kteří jsou nejvíce vystaveni stresovému prostředí a cílem je přispět k jejich rozvoji,“ uvedl Dvořák.

Autor: Aleš Borovan, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah