Facebook ruší účty barmským generálům, odmítá podporovat etnické čistky | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Facebook ruší účty barmským generálům, odmítá podporovat etnické čistky

ČTK

Společnost Facebook oznámila, že se rozhodla zrušit účty představitelů barmské armády na sociálních sítích facebook a instagram. Chce jim tak zabránit v šíření nenávisti a dezinformací, napsala společnost na svém blogu. O svůj účet přijde mimo jiné náčelník generálního štábu barmské armády Min Aun Hlain.

„Konkrétně zakážeme používat facebook dvaceti jedincům a organizacím v Barmě - včetně vysoce postaveného generála Min Aun Hlaina, vrchního velitele ozbrojených sil,“ napsala společnost Facebook a dodala, že o účet na sociální síti přijde například i armádní televize.

„Celkem odstraníme 18 facebookových účtů, jeden instagramový a 52 facebookových stránek, které sleduje 12 milionů lidí,“ napsal rovněž na blogu Facebook.

Etnické čistky Rohingů v Barmě pokračují, tvrdí OSN

Důvodem odstranění účtů a stránek ze sociální sítě je podle Facebooku skutečnost, že řada mezinárodních odborníků prokázala, že „mnoho z těchto jedinců a organizací se dopustilo vážného porušení lidských práv v zemi či takové porušení umožnilo“. „Chceme jim zabránit, aby používali naše služby k dalšímu podněcování etnického a náboženského napětí,“ dodala společnost.

Oznámení Facebook učinil krátce poté, co vyšetřovatelé OSN uvedli, že by vrchní velitel barmské armády a dalších pět generálů mělo být stíháno za genocidu spáchanou na muslimském etniku Rohingů. Barmské vojáky obvinili z masového vraždění a znásilňování menšinových Rohingů.

Rohingové se bojí návratu do Barmy. Komisař OSN pro lidská práva mluví o genocidě

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!