FT: Google dostane příští měsíc pokutu od Evropské komise | E15.cz

Vše o realitách

Vše o realitách Vstoupit do speciálu

FT: Google dostane příští měsíc pokutu od Evropské komise

FT: Google dostane příští měsíc pokutu od Evropské komise
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Evropská komise se příští měsíc chystá vyměřit americké internetové společnosti Google pokutu za zneužívání dominantní pozice operačního systému Android pro mobilní zařízení. Informuje o tom na svých internetových stránkách list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené s případem.

Evropská komise již předloni v dubnu dospěla k předběžnému závěru, že Google v souvislosti s operačním systémem Android porušuje evropská antimonopolní pravidla. Google podle komise zavedl pro výrobce zařízení se systémem Android nezákonné podmínky, čímž poškodil hospodářskou soutěž a omezil spotřebitelům možnost výběru.

Podle listu zatím není jasné, jak vysokou pokutu firma dostane. Evropská komise může vyměřit pokutu ve výši až deseti procent ročních tržeb podniku, což v tomto případě představuje zhruba 11 miliard dolarů (240 miliard korun), píše Financial Times.

Google dostal od Evropské komise za zneužití dominantního postavení na trhu již koncem loňského června pokutu 2,42 miliardy eur (zhruba 62 miliard korun). Tato pokuta se týkala obvinění z dubna 2015, podle kterého Google ve výsledcích internetového vyhledávání systematicky zvýhodňoval vlastní produkt umožňující srovnávání nákupních nabídek.

Amazon s Googlem dávají na výzkum inovací kolem bilionu za rok
Google je dál nejhodnotnější značkou světa, Apple se umístil na druhém místě
Trump zkouší udělat ze Spojených států dronovou velmoc

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!