Hybridní mítinky jako budoucnost práce | E15.cz

Hybridní mítinky jako budoucnost práce

ZDROJ: MICROSOFT
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Spoluprací s kolegy trávíme až 80 % našeho pracovního času, ba co víc, minimálně jeden člen týmu se už dnes připojuje na dálku u více než poloviny organizovaných schůzek. Na scénu tak přicházejí nové technologie nabízející odpověď na měnící se požadavky moderních zaměstnanců. V čele tohoto snažení stojí společnost Microsoft.

Hybridní mítinky, tedy takové, kde se kolegové setkávají částečně virtuálně a částečně tváří v tvář, jsou novým firemním standardem. Jedná se navíc pouze o jednu z mnoha proměn, kterými dnešní pracoviště procházejí. Otázka připravenosti českých firem na tyto změny je tak často přetřásaným tématem.

Když pomineme nezbytný posun firemní kultury, který jde ruku v ruce s oproštěním od zažitého zvyku, kdy jsou hodiny strávené v zaměstnání často důležitějším měřítkem než kvalita odvedené práce, stále před námi leží jedna výzva, bez jejíhož zdolání nemá plošná změna přístupu k práci naději na přežití. Tou výzvou jsou právě technologie.

Malá velká revoluce

První vlaštovka pozitivních změn přilétá v podobě interaktivního zařízení Microsoft Surface Hub. Nebojíme se říct, že čas strávený s ním se stane tou nejproduktivnější částí vašeho dne.

Autor: MICROSOFT

Představte si situaci, kdy vstoupíte do místnosti, kde právě probíhá skupinový hovor. Během pár sekund se k hovoru jednoduše připojíte, zatímco kamera automaticky ostří na toho, kdo zrovna hovoří, a inteligentní mikrofon přesně ví, jaký zvuk je třeba slyšet čistě a hlasitě a jaký naopak potlačit. Jeden z kolegů mezitím Surface Hub využívá jako whiteboard, jenž slouží jako prostor pro přetavení nápadů do reality. Další členové týmu zase v reálném čase upravují jeden dokument nezávisle na tom, zda jsou zrovna doma nebo v kanceláři. Samozřejmostí je pak možnost připojit vlastní tablet nebo počítač a promítat obsah ostatním kolegům. Hudba budoucnosti? Kdepak. Taková je realita stále více českých firem.

Jeden za všechny, všichni za jednoho

Technologie reagující na tep doby se však neomezují pouze na prostory zasedacích místností. Každý z nás má navíc možnost vybrat si z rodiny Surface takové osobní zařízení, jež nejlépe vystihne jeho pracovní tempo. Surface Book 3 s odnímatelným displejem zaujme ty nejnáročnější z nás, pro které je prezentování či detailní grafická práce denním chlebem. Přání těch, kteří preferují klasickou laptopovou podobu, zase vyslyší Surface Laptop 3 s bezkonkurenčním výkonem a velkým dotykovým displejem.

Ti z nás, kteří se neradi nechávají omezovat, ocení Surface Pro 7, špičkové zařízení s konstrukcí tabletu, které se ve spojení digitálním perem a klávesnicí Type Cover, jež slouží zároveň jako kryt displeje, stává plnohodnotným partnerem pro práci i zábavu. Pro pracovníky v terénu nebo v první linii je pak vhodný Surface Go 2, který bude svými kompaktními rozměry imponovat každému profesionálnímu i amatérskému dobrodruhovi.

Více informací o rodině produktů Microsoft Surface, včetně vybraných partnerů, u kterých můžete zařízení pořídit, se dozvíte na webových stránkách společnosti Microsoft.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah