Jak nejlépe sdílet fotky z dovolené? | E15.cz

Jak nejlépe sdílet fotky z dovolené?

Tripilot
Tripilot
• 

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Byla by škoda nechávat si zážitky z dovolené jen pro sebe. Jak se o ně ale podělit co nejlépe? V tomto článku srovnáme několik možných přístupů ke sdílení fotografií nejen z letní dovolené a představíme službu Tripilot.

Blíží se léto a s ním i období cestování a dovolených. V dnešní době kompaktních fotoaparátů a slušného rozlišení foťáků v mobilních telefonech je takřka nemyslitelné, aby se zážitky z těchto cest nějak nezaznamenaly. Co pak ale udělat s fotkami?

Před dvaceti lety byly možnosti dost omezené. Film jste odnesli do fotolabu (nebo si jej vyvolali doma) a fotky založili do krabice nebo nalepili do alba. Pečlivější z nás přidali i poznámku o místě a datu. Pokud se k některé fotce vázal zajímavý zážitek či zábavná příhoda, zadní strana fotografie nebo kraj fotoalba poskytl kousek místa pro poznámky. Album či krabice se pak založily a možná jednou za uherský rok vytáhly ven. Výhoda? Při vyprávění a vzpomínání se utužovaly rodinné vztahy. Nevýhoda? Lidská paměť není zrovna spolehlivá. A fotky dost často zůstaly zapomenuté v koutu skříně.

Další možnost nabízí internetová fotoalba. Nahrajete fotky, pohodlně je spravujete, můžete přidat i komentář nebo poznámku. Pro technicky zdatnější některé služby zveřejňují i EXIF data s podrobnostmi o fotografii. Limitováni jste jen prostorem a občas i cenou služby. Zásadní nevýhodou je však omezená možnost sdílení těchto zážitků. Pokud se o zážitky z dovolené chcete podělit s přáteli, musíte rozeslat odkaz.

To nejlepší ze všech způsobů v sobě kombinuje Tripilot. Fotografie zůstávají vaše. Můžete si libovolně nastavit úroveň soukromí. Fotky lze roztřídit k místům a datům a opatřit popisky. A co je nejlepší: na Tripilot.com se báječně hledá inspirace na další cesty. Nejste tak omezeni na zážitky svých přátel, můžete brouzdat všemi veřejnými cestami a zjistit, jak daná země vypadá očima opravdových cestovatelů. Pokud přidáte i své zážitky a nasdílíte je veřejně, na další dovolenou se dokonce vydáte s levnější letenkou.

Vyzkoušejte službu na www.tripilot.com.

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.