Keanu Reeves zabral. Předprodeje nové polské hry překonávají i Zaklínače | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Keanu Reeves zabral. Předprodeje nové polské hry překonávají i Zaklínače

mšt

Polské studio CD Projekt Red zažívá zlaté časy. Po finančním úspěchu hry Zaklínač III to vypadá, že novinka Cyberpunk 2077 bude ještě větším hitem. K získání celosvětové pozornosti stačilo, aby se v ukázce zveřejněné na nedávném herním veletrhu E3 objevil hollywoodský herec Keanu Reeves, který ve hře ztvární postavu Johnnyho Silverhanda. Studio navíc oznámilo, že už chystá další dvě hry s tematikou kyberpunku. Informoval o tom polský web Puls Biznesu.

„Porovnání uplynulých týdnů se zájmem o předprodej třetího Zaklínače je v podstatě nemožné. Rozdíl je obrovský,“ uvedl pro Puls Biznesu prezident CD Projektu Adam Kiciński. Předprodeje podle něj hodně ovlivňuje hlavně Čína, kde je zájem hráčů enormní.

Polští analytici ještě před zveřejněním ukázky s Keanu Reevesem očekávali, že se jen za první rok prodá více než 19 milionů kopií hry. Zaklínač na stejné číslo dosáhl až po čtyřech letech v distribuci.  

Celosvětovou premiéru bude mít Cyberpunk, který se ihned po veletrhu E3 dostal na digitální platformě Steam až na vrchol žebříčku nejobjednávanějších her, příští rok v dubnu. Prezident společnosti Kiciński si myslí, že se jedná o vhodný termín a nenaruší ho ani hra Final Fantasy VII, která je remakem slavné herní klasiky a světu se zpřístupní o měsíc dříve. 

Herní vývojáři znovu sázejí na Hollywood

Tvůrci v pondělí oznámili, že vytvoří hned dvě další hry z prostředí kyberpunku. Jedna z nich má mít premiéru v roce 2021 a podle informací serveru Puls Biznesu by se mohlo jednat o Cyberpunk 2077 rozšířený o možnost hraní více hráčů.

Cyberpunk 2077 je RPG hra z otevřeného světa, která bude dostupná na počítačích a herních konzolích Xbox a PlayStation. Na její tvorbě pracuje zhruba 450 lidí. Součástí projektu je i Mike Pondsmith, americký herní tvůrce a autor originálního Cyberpunku 2020, z nějž novinka vychází.

Zdanění hráčů je nesmysl, ministerstvo jen lepí díry v rozpočtu, tvrdí hazardní firmy
Rozpočet Hry o trůny zlomil seriálové rekordy, k filmům má ale stále daleko

Autor: mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!