Kellnerově televizi O2 se daří, zisk zvýšila téměř o polovinu | e15.cz

Kellnerově televizi O2 se daří, zisk zvýšila téměř o polovinu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tržby televize O2 TV vzrostly v loňském roce o pětinu na 231 milionů korun, zisk se zvýšil téměř o polovinu na téměř 12 milionů korun. S odkazem na výroční zprávu o tom informoval server Mediaguru.cz. Na celkovém hospodářském výsledku se podílely především zvýšené finanční výnosy, které loni představovaly osm milionů korun. Služby O2 TV poskytuje operátor O2, kterého ovládá PPF Petra Kellnera.

Na začátku loňského roku uvedla televize specializovaný kanál O2 TV Tenis, který tak doplnil fotbalový O2 TV Fotbal a hlavní kanál O2 TV Sport. Na konci roku pak z O2 TV odešel její ředitel David Duroň, pod nímž se O2 TV zařadila od svého vstupu v roce 2015 k největším hráčům na televizním trhu.

Jeho nástupce zatím není znám, řekla dnes ČTK Lucie Jungmannová. Za akvizice nových vysílacích práv a stanic pro O2 TV je nadále zodpovědná manažerka obsahu Anna Lenerová. Sportovní stanice O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis má v gesci výkonný ředitel Marek Kindernay.

O2 TV v současnosti nabízí více než 170 televizních kanálů. Na konci letošního března stoupl počet zákazníků služby O2 TV na 243 tisíc. Službu na více televizorech najednou využívá 36 tisíc domácností. Společnost O2 tak evidovala téměř 280.000 aktivních set top boxů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah