Krúpu lákají velká data, investoval miliony dolarů do kalifornské Cloudery

Pavol Krúpa

Pavol Krúpa Zdroj: Krupa Global Investments a.s.

Pavol Krúpa
2
Fotogalerie

Investiční skupina Krupa Global Investments (KGI) Pavla Krúpy koupila podíl v kalifornské technologické firmě Cloudera, která se zabývá správou a zpracováním velkých objemů dat. Krúpova skupina nyní vlastní přibližně jeden milion akcií. Současná cena balíku akcií je zhruba 6,7 milionu dolarů (přes 154 milionů korun), což představuje 0,36 procenta z tržní hodnoty firmy.

KGI sází na to, že se legendárnímu investorovi Carlu Icahnovi podaří uskutečnit plán obratu a nasměrovat firmu k ziskům a zvýšit hodnotu pro akcionáře. Icahn má ve společnosti podíl ve výši 12,6 procenta.

„Plně podporujeme Icahnův plán na získání křesla ve správní radě a provedení nezbytných zásadních kroků, které rozhýbají tým vedení,“ uvádí Krúpa s tím, že je zvláštní, že firma má špatné výsledky v době, kdy je cloudové podnikání na vzestupu. Icahn už ostatně včera získal dvě křesla v představenstvu firmy.

Byznys Cloudery nyní drtí konkurence ze strany Amazon Web Services a dalších cloudových hráčů, což způsobilo pokles akcií od začátku roku o téměř čtyřicet procent. Pro úspěšné fungování technologické firmy je proto podle KGI nutné provést zásadní změny. „Management musí lépe konkurovat společnosti AWS a dalším cloudovým hráčům. Myslíme si, že akcie společnosti Cloudera jsou v současné době podhodnoceny,“ zdůrazňuje Krúpa.

Cloudera očekává, že během letošního roku bude mít příjmy 745 až 765 milionů dolarů, což je pod odhadem analytiků. Ztrátu očekává ve výši 28 až 32 centů na jednu akcii.