Výsledky Applu navzdory poklesu předčily očekávání, pád prodejů v Číně zpomalil | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Výsledky Applu navzdory poklesu předčily očekávání, pád prodejů v Číně zpomalil

ČTK

Zisk americké společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí klesl o téměř 13 procent na 10,04 miliardy dolarů (231 miliard korun). Překonal však očekávání, stejně jako příjmy, které mírně stouply. Generální ředitel Tim Cook agentuře Reuters řekl, že výsledky podpořilo hlavně zlepšení trhu v Číně.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce června činil 2,18 dolaru. Příjmy stouply o jedno procento na 53,8 miliardy dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv čekali zisk 2,1 dolaru na akcii při příjmech 53,39 miliardy dolarů.

Příjmy z prodeje iPhonů se snížily o 12 procent na 25,99 miliardy dolarů, což bylo v souladu s očekáváním. Příjmy ze služeb stouply o 12,6 procenta na rekordních 11,46 miliardy dolarů, avšak zaostaly za očekáváním. Do divize služeb spadají Apple Music, App Store a iCloud a služby jsou považovány za hlavní zdroj růstu Applu po propadu prodeje iPhonů. V příštích měsících Apple plánuje představit svoji kreditní kartu a předplatné pro herní služby a televizi.

Trojitý fotoaparát, ale jinak jen mírné změny. Co přinesou nové iPhony?

Příjmy v Číně se snížily o čtyři procenta na 9,16 miliardy dolarů, když v předchozím čtvrtletí se propadly o 22 procent. Dodávky chytrých telefonů v Číně se za duben až červen podle údajů výzkumné společnosti Canalys snížily o šest procent a podíl Applu na čínském trhu klesl na 5,8 procenta z 6,4 procenta. Obchodní napětí mezi USA a Čínou má negativní dopad na Apple, protože zpomalilo ekonomický růst v Číně, která je pro Apple velkým trhem. Firma musela na počátku letošního roku snížit v Číně ceny telefonů, protože vývoj směnných kurzů způsobil, že její telefony se pro mnoho místních staly příliš drahé.

Cook agentuře Reuters řekl, že výsledky pro pevninskou Čínu jsou pozitivní. Firma zde roste ve všech kategoriích, vyjma iPhonů.

Přesunout produkci z Číny se už snaží prakticky všichni technologičtí obři

Ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí Apple očekává příjmy v rozmezí 61 miliardy až 64 miliard dolarů. Analytici počítají s příjmy 60,9 miliardy dolarů.

Akcie firmy od počátku letošního roku stouply o 32 procenta. Na zprávu o výsledcích reagovaly akcie po oficiálním uzavření trhu růstem.

Pět zemí ztratí přístup na finanční trhy unie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!