Lidé se v říjnu na internetu nejvíce zajímali o sportovní úspěchy i tragédie | E15.cz

Lidé se v říjnu na internetu nejvíce zajímali o sportovní úspěchy i tragédie

internet
internet
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do popředí zájmu uživatelů internetu v Česku se minulý měsíc dostaly dostih Velká pardubická, smrt motocyklového závodníka Marca Simoncelliho a státní dluhopisy. Vyplývá to ze statistiky tzv. skokanů internetu vyhledávače Seznam.cz.

Žebříček hodnotí, která hledaná slova nebo slovní spojení si v měsíci nejvíce polepšila proti předchozímu období. Zatímco v letních měsících se na předních místech žebříčku objevovaly různé hudební festivaly, v říjnu již mezi skokany nefiguroval ani jeden.

V kategorii praktických dotazů se za státními dluhopisy umístil test kečupů a na třetím místě skončil centrální depozitář cenných papírů. Za Velkou pardubickou v kategorii zábavních, sportovních a společenských akcí následuje Nova Author Cup a Miss hasička 2011.

Simoncelli se v kategorii osobností dostal před zřejmě nejznámější komunistku současnosti Vendulu Kroupovou, která proslula svými akty, i nedávno zesnulého šéfa Apple Steva Jobse. Mezi televizními pořady se nejvíce zvýšil zájem o seriál Policie Modrava, film Letopisy Narnie a Receptář prima nápadů.

V jednotlivých krajích se začínaly hledat věci do domácnosti a pro volný čas. Například vodní vysavač, mini frézky, kuchyňská rádia nebo drtič na dřevní odpad. Mezi skokany se začala objevovat i typicky prosincová hesla jako je Mikuláš, anděl a čert.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah