Marrisa Mayerová s Yahoo splnila cíle. Bere proto štědrý bonus | E15.cz

Marrisa Mayerová s Yahoo splnila cíle. Bere proto štědrý bonus

Marissa Mayer, Yahoo
Marissa Mayer, Yahoo
• 
ZDROJ: CTK

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generální ředitelka Yahoo Marissa Mayerová za rok 2012 dosáhla na finanční bonus ve výši 1,12 milionu dolarů, což odpovídá dvojnásobku jejího loňského platu. Mayerová splnila nastavené cíle v oblasti tržeb a provozních výsledků.

Mayerová přišla do Yahoo loni v červenci. Akcie americké internetové společnosti od jejího nástupu stouply o více než 40 procent a firma se po čtyřech letech vrátila k růstu ročních prodejů, upozornil server Bloomberg.

Vývoj akcií Yahoo za poslední dva roky

Vývoj akcií Yahoo za poslední dva roky Autor: Yahoo

Mayerová v čele Yahoo mimo jiné předělala klíčovou home page, vylepšila mailové služby i propojení s Flickerem. Šéfka Yahoo také oznámila plán vracení hotovosti akcionářům přes zpětný odkup akcií.

Analytici oceňují, že Mayerová chce nejdřív vylepšit nabízené služby a až poté z toho těžit ve formě vyšších tržeb z reklamy. Mayerová už dříve uvedla, že chce uživatele nalákat k tomu, aby na stránkách Yahoo trávili více času. Kromě domovské stránky a mailu se chce zaměřit také na populární stránku s investorským servisem Yahoo Finance, která mimo jiné nabízí vývoj akcií online. Webové stránky Yahoo mají být také uživatelsky příjemnější pro mobilní zařízení.

Za letošek má Mayerová dostat milionový plat a opět, pokud splní hospodářské cíle, bonus ve výši dvojnásobku platu.

Navíc má šéfka Yahoo v příštích letech přislíbené akciové opce a další odměny za více než 50 milionů dolarů. Jako kompenzaci odměn, o které přijde kvůli svému odchodu z Googlu, jí firma vyplatí prostřednictvím omezených akcií za 12 milionů dolarů. Mluvčí firmy už dříve uvedla, že pokud Mayerová zůstane ve firmě pět let, získá další mimořádnou odměnu, a mohla by si tak dohromady přijít až na 100 milionů dolarů.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.