Nápoj lásky a voodoo panenky už na eBayi nekoupíte | E15.cz

Nápoj lásky a voodoo panenky už na eBayi nekoupíte

Prodejní portál eBay.
Prodejní portál eBay.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prokleté cikánské prsteny, portály do říše nesmrtelných či nápoje lásky zmizí z internetové aukční síně eBay. Společnost od totiž od 30. srpna zakáže prodej metafyzického zboží.

Zákaz se týká zhruba 100 tisíc položek v nabídce eBay. Rozhodnutí aukční síně vyvolalo rozhořčené reakce některých uživatelů, kteří touží po snadno dostupné magii. Informaci přinesl server Wired.com.

Aukční síň chce zákazem odstranit z nabídky „velké množství špatně klasifikovaných položek, které porušují politiku eBay“. Nabídky zboží metafyzické povahy prý vedou „ke sporům, které lze jen obtížně řešit“ - například pokud si zákazník stěžuje, že zakoupené kouzlo nefunguje.

Z nabídky eBay tak budou muset zmizet kouzla, kletby, modlitby, požehnání nebo magické nápoje. Zákaz se ale týká také rad či nákupních seznamů a nevyhnul se ani radám na hubnutí. Někteří uživatelé eBay se ale proti nové politice aukční síně bouří. Za jediný týden se sešlo přes 1000 podpisů v petici pojmenované „Nezakazujte nám věštce na eBay“.

„Znepokojuje nás selektivní uplatňování pojmu 'nedefinovatelné položky'. Zdá se, že jste se zaměřili jen na prodejce, kteří nabízejí předměty ezoterického nebo okultního charakteru, jež jsou spojené s pohanskou vírou a s čarodějnictvím,“ uvádí petice. Kritizuje eBay za to, že v nabídce nadále mohou být kříže nebo růžence.

Mluvčí eBay Johnna Hoffová však podobnou výtku odmítá. „Povoleny jsou předměty, které mají svou vlastní materiální hodnotu, i když se používají pro metafyzické úkony,“ uvedla a dodala, že i nadále lze nabízet hmotné věci spojené vírou jako šperky, krystaly, kadidlo, svíčky, a knihy.

Prodejci magického zboží a zájemci o ně však přesto mají možnost pořídit věci svého zájmu na internetu, jen se musí obrátit na jiné servery. Například na Craigslistu jsou volně k prodeji nápoje lásky a server jejich prodej zatím rozhodně nehodlá omezovat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah