Němečtí poslanci mají novou mobilní aplikaci. Od českých vývojářů | E15.cz

Němečtí poslanci mají novou mobilní aplikaci. Od českých vývojářů

Ondřej Souček

Pražské vývojářské studio Ackee dnes spustilo svou mobilní aplikaci pro Německý spolkový sněm (Bundestag). Cenu zakázky firma nezveřejnila.

Bundestag dosud využívá aplikaci z roku 2010, kterou si stáhlo na 850 tisíc uživatelů. Podle zadavatele už ale neodpovídá současným technologickým požadavkům a vypsal proto minulý rok tendr na novou. V celoevropském výběrovém řízení vyhrálo právě pražské studio.

Nová aplikace podle vývojářů nabídne informace o jednotlivých poslancích či výborech i živé přenosy ze zasedání nebo stahování dokumentů. „Oproti předchozí verzi aplikace poskytuje mnohem lepší přehled o veškerém dění v Německém spolkovém sněmu, čímž napomáhá bojovat i proti fake news,“ sdělil pro E15 Josef Gattermayer, spoluzakladatel společnosti.

Zájemci o novinky z Bundestagu měli mít aplikaci původně už ve druhé polovině minulého roku, podle Ackee však aplikaci nešlo spustit dříve kvůli tomu, že Bundestag chtěl, aby byla perfektní hned v první verzi.

Náš původní odhad termínu spuštění vycházel z naší metodiky práce. V Ackee jsme velkými příznivci agilního vývoje, takže upřednostňujeme postup vpřed po malých krůčkách a neustálé zlepšování produktu,“ vysvětluje zpoždění Gattermayer.

Firma Ackee založená v roce 2012 studenty ČVUT loni vykázala tržby ve výši přibližně 55 milionů korun. Mezi její klienty patří například Audi, Škoda Auto nebo Zonky. Nová aplikace by jí měla pomoci v další expanzi na zahraniční trhy a především do Německa.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!