Nová dimenze cestování: Porsche a Boeing vyvíjejí létající elektromobil | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nová dimenze cestování: Porsche a Boeing vyvíjejí létající elektromobil

fry

Dceřiná společnost výrobce letadel Boeing Aurora a německý výrobce automobilů Porsche vstupují do společného podniku. V jeho rámci chtějí zaměřit své síly na vývoj dopravních prostředků kategorie eVTOL, tedy elektromobilů schopných kolmého vzletu a přistání.

Zástupci společností uvedli, že mezi hlavními cíli projektu bude prozkoumat nový segment dopravy budoucnosti a vytvořit vozidlo schopné letu. Ani jeden z partnerů neupřesnil, kolik peněz chtějí investovat. Známo také zatím není ani datum první možné ukázky plánovaných vozidel. 

„Spojením technologií a znalostí obou společností chceme oslovit potenciální segment trhu budoucnosti,“ uvedl Detlev von Platen, člen představenstva Porsche. „Chceme zhotovit plně elektrické vozidlo, které bude schopné letu. Bude to znamenat přechod do další dimenze cestování,“ doplnil. 

Porsche si Boeing a jeho dceřinou společnost nevybralo náhodou. Aurora totiž létající automobily již testuje delší dobu a v této mladé oblasti dopravy má již zkušenosti. Společnost například již letos na jaře uskutečnila první zkušební lety vzdušných taxíků.

Dopravní „mozek“ vyjde Prahu na miliardu. Propojíme všechny křižovatky, říká Scheinherr
Tanky by brzy mohly jezdit na elektřinu
Huawei bez Androida. Na nový telefon Mate 30 už nejdou stáhnout aplikace ani oklikou

Autor: fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!