O nový iPhone byl v Česku menší zájem než loni | E15.cz

O nový iPhone byl v Česku menší zájem než loni

iPhone 5S (ilustrační foto)
iPhone 5S (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CTK/AP

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zájem o nové verze telefonu iPhone pod označením 5S a 5C byl při dnešním zahájení prodeje v ČR nižší než u předchozího uvedení loni na podzim. V noci před prodejnami operátorů na telefon čekaly pouze desítky lidí. Vyplývá to z informací firem.

T-Mobile a Vodafone nabízeli iPhone od dnešní půlnoci vždy v jedné značkové prodejně. Před všemi obchody se dohromady sešlo kolem dvou stovek zájemců. Důvodem nižšího zájmu byl jen omezený počet nabízených variant a méně překupníků než v minulých letech.

„Zákazník klade mnohem větší důraz na požadovanou kombinaci barva/paměť, tím pádem zaznamenáváme neochotu brát jinou verzi v případě nedostupnosti,“ uvedla Patricie Šedivá z T-Mobilu. Podle informací ČTK byl největší zájem o iPhony 5S ve zlaté barvě s větší kapacitou paměti, kterých ale bylo nejméně. Obecně lidé kupovali převážně dražší variantu 5S, u Vodafonu to byl výhradně tento model.

Telefónica stále s Applem jedná o podmínkách prodeje. „Pro naše zákazníky se nám v tuto chvíli podařilo zajistit určité množství prodejních kusů. Dostupnost a možnost koupě je možné si ověřit na našich prodejnách,“ uvedl Ctibor Jappel z Telefóniky.

iPhone ve verzi 5S a levnější plastové variantě 5C se objevil na prvních trzích na konci září. V Česku prodává česká pobočka Apple iPhone 5C od 14790 korun a 5S od 17390 korun.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah