Prima si chce vyměnit vysílací licenci | E15.cz

Prima si chce vyměnit vysílací licenci

Marek Singer
Marek Singer
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

Aleš Borovan

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Televize Prima se rozhodla radikálně řešit svůj dlouholetý spor s regionálními televizními studii RTA podnikatele Jaroslava Berky.

Podle ředitele Marka Singera televize ohlásil Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) úmysl vrátit k 1. lednu 2012 licenci k „hlavní“ Primě. S tou je totiž spojena podmínka o nutnosti sdílení vysílacích frekvencí v určitých časech s RTA. Pro vysílání svého hlavního programu by FTV Prima použila licenci k Prima family, kterou od RRTV dostala v březnu 2010. Ta podobnou podmínku neobsahuje.

Pro Berkova televizní studia by odpojení z vysílání Primy mělo drtivé následky. Nemohla by plnit závazky vůči obchodním partnerům, a přišla by o desítky milionů korun na tržbách. Naopak Prima by se promyšleným manévrem zbavila právních tahanic, které jí podle dřívějšího Singerova odhadu doposud stály desítky milionů korun.

Výměna licencí by neměla mít větší vliv na program. Licence Prima family, určená pro digitální vysílání, počítá s vysíláním plnoformátového programu po 24 hodin denně. Dopad naopak pocítí diváci, kteří doposud chytají analogovou Primu. Prima family bude vysílat pouze digitálně, v druhém multiplexu, který provozují České Radiokomunikace.

Autor: Aleš Borovan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah