RapidShare: Zátah na megaupload byl zřejmě nutný, nám ale nehrozí | E15.cz

RapidShare: Zátah na megaupload byl zřejmě nutný, nám ale nehrozí

RapidShare: Zátah na megaupload byl zřejmě nutný, nám ale nehrozí
Rapidshare
• 

Živě.cz
David Polesný

Policejní zátah uskutečněný minulý týden na provozovatele služby megaupload pochopitelně nahrává otázce – kdo bude další? Nejvíce se nabízí konkurenční služba RapidShare, která je rovněž hojně využívána pro nelegální sdílení autorsky chráněného obsahu. Tiskový mluvčí Rapidsharu Daniel Raimer webu Ars Technica ale sdělil, že nemají žádné obavy z podobného zásahu.

S prohlášením přišla i přímo šéfka RapidSharu Alexandra Zwingli, která poukazuje na to, že RapidShare oproti službě megaupload funguje transparentně pod společností Rapidshare AG s existujícím sídlem ve Švýcarsku a služba není provozována skrze anonymní prostřednické firmy.

U megauploadu byla podle Alexandry Zwingli situace naprosto jiná a říká: „Radikální opatření proti megauploadu byla zřejmě nutná.“

Daniel Raimer ještě upřesňuje, že zátah nebyl uskutečněn z důvodu provozu služby pro výměnu souborů, ale kvůli trestné činnosti jeho provozovatelů.

RapidShare se podle jeho šéfky striktně staví proti porušování autorských práv a nesnaží se své uživatele motivovat k masovému sdílení souborů – oproti megauploadu tak například nenabízí odměnu pro uživatele za časté stahování jimi nahraného obsahu.

Autor: Živě.cz, David Polesný
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!