Samsung nesmí dočasně prodávat Galaxy Tab v Austrálii | E15.cz

Samsung nesmí dočasně prodávat Galaxy Tab v Austrálii

ČTK

Australský soud dnes dočasně zakázal společnosti Samsung prodávat tablet Galaxy Tab 10.1 poté, co byla obviněna výrobcem konkurenční technologie Apple z kopírování populárního tabletu iPad. Podle agentury AP rozhodnutí zakazuje prodej tabletu v současné formě a je platné až do dalšího soudního rozhodnutí nebo do doby, než bude mezi oběma technologickými giganty vyřešen patentový spor.

Soudní rozhodnutí je pro Samsung velkou ránou, neboť doufal, že se mu podaří nabídnout nový produkt v rámci vánočních prodejů, konstatuje agentura AP.

Samsung vyjádřil z rozsudku zklamání a uvedl, že se poradí s právníky o možnostech dalšího postupu. Bude zároveň pokračovat ve své žalobě ohledně bezdrátové technologie, kterou podal v Austrálii v září. Právní zástupce společnosti Apple se k rozhodnutí soudu odmítl vyjádřit.

Společnosti se pustily do mezinárodněprávní bitvy s jejich tablety, když v dubnu Apple se sídlem v Kalifornii žaloval Samsung ve Spojených státech, neboť tvrdil, že produktový design, uživatelské rozhraní a obal přístrojů Samsung Galaxy „otrocky kopíruje“ iPhone a iPad.

Společnost Samsung Electronics se sídlem v Jižní Koreji se bránila vlastní žalobou, ve které obviňovala Apple z porušení patentu na jejich bezdrátovou telekomunikační technologii. Bitva se podle Samsungu rozšířila do deseti zemí, včetně Jižní Koreje, Německa a Nizozemska. V Austrálii obvinil Apple společnost Samsung v červenci z kopírování technologie dotykového displeje.

Soudkyně Annabelle Bennettová vysvětlila své dnešní rozhodnutí o dočasném zákazu tím, že Apple má dostatečnou šanci vyhrát soudní spor se Samsungem. Navrhla zároveň, aby se brzy konalo konečné stání v případu patentového sporu.

Kompletní znění rozsudku bude zveřejněno až v pátek. Z rozhodnutí nebylo bezprostředně jasné, jestli se bude moci Samsung pokusit prodat pozměněnou variantu zařízení, pokud odstraní prvky kritizované Applem.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.