Samsung představil chytrý prsten Galaxy Ring a nové ohebné telefony. Hodinkami a sluchátky kopíruje Apple

Galaxy Z Flip 6

Galaxy Z Flip 6 Zdroj: Adam Kos

Galaxy Buds 3 Pro
Galaxy Buds 3 Pro
Galaxy Buds 3 Pro
Galaxy Watch Ultra
Galaxy Watch Ultra
30
Fotogalerie

Samsung na středeční akci Galaxy Unpacked, která měla být technologickým vrcholem léta, představil nové ohebné telefony, svůj první chytrý prsten Galaxy Ring i novou řadu hodinek Galaxy Watch a sluchátek Galaxy Buds. S výjimkou prstenu ale vykrádá jen sebe nebo konkurenci.

Letní Galaxy Unpacked neměla vybrané místo svého konání náhodou. Paříž bude hostit olympiádu a Samsung je jejím hlavním a dlouholetým partnerem. Právě zde také bude chtít své novinky patřičně promovat. Vstoupí totiž do prodeje 24. července, tedy jen dva dny před začátkem her.

Přímý přenos představení sledujte zde: 

Galaxy Watch

Společnost uvedla dva nové modely chytrých hodinek, což dělá vlastně už pravidelně. Standardní řada Galaxy Watch 7 je oproti loňské generaci jen mírnou evolucí, mnozí budou mít problém je od sebe i vizuálně odlišit. Vylepšovalo se, to ano, ale spíše pod povrchem. Tou hlavní novinkou je nový vlastní 3nm čip Exynos W1000, který společnost dala i do druhého a o poznání zajímavějšího modelu s přídomkem Ultra.

Když se ale právě na Galaxy Watch Ultra podíváte a víte, jak vypadají Apple Watch UItra, nelze se zbavit dojmu, že se zde Samsung až nezdravě inspiroval. Může za to hranaté pouzdro, akční tlačítko, oranžové doplňky, uchycení řemenu a ostatně i řemen samotný. A samozřejmě i název. Podle společnosti jsou však Galaxy Watch Ultra tak velkým upgradem, že si nezaslouží být uváděny jako nástupci Galaxy Watch 5 Pro, a proto odkazují spíše k vlajce svého smartphonového portfolia, tedy Galaxy S24 Ultra. Přímého nástupce modelu Pro se tak už pravděpodobně nedočkáme.

Mají 47mm titanové pouzdro, vojenský standard MIL-STD-810H a voděodolnost 10 ATM s IP68. Samsung u nich jako u prvních vlastních hodinek uvádí, že jim nevadí ani slaná voda. Korektně by pak měly pracovat ve skutečně extrémních podmínkách, tedy +55 až −20 °C. Jejich 1,5" displej má jas 3000 nitů a stejně jako Apple Watch Ultra nabízí noční režim ciferníků. Výdrž je zde 60 hodin při standardním používání hodinek, v úsporném režimu byste se měli dostat až na 100 hodin (baterie má kapacitu 590 mAh). 

Je zde vylepšený BioActive Senzor pro zvýšení přesnosti měření, Dual-Frequency GPS System pro přesné sledování polohy, přibyly multisport aktivity nebo režim Závod a lepší měření spánku za pomoci Galaxy AI. Oba modely jedou na Wear OS 5 Googlu s vlastní nadstavbou Samsungu. 40mm Galaxy Watch7 startují na 7999 korunách, 44mm velikost pak na 8699 korunách. Galaxy Watch Ultra budou k dispozici jen a pouze v LTE variantě za 17 499 korun.

Ohebné telefony

U předchozích generací si uživatelé stále stěžovali na nepříliš ideální poměr stran vnějšího displeje a Samsung se jej také pořád snaží upravovat, k čemuž došlo i tentokrát. Galaxy Z Fold6 je tak o 1,4 mm nižší, v zavřeném stavu ale i o 1 mm širší a v otevřeném hned o 2,7 mm. Tloušťka je 12,1, respektive 5,6 mm, váha pak spadla o 14 g na 239 g.

Výkon má na starost vlajkový Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy, takže nic lepšího zde být nemůže. Samsung ještě zvětšil jeho chlazení, a to oproti předchozí generaci 1,6×. Vnitřní displej je 7,6" QXGA+ (poměr stran je 20,9 : 18), vnější 6,3" HD+ (poměr stran je 22,1 : 9). Kamery jsou 50MPx hlavní, 12MPx ultraširokoúhlá a teleobjektiv s trojnásobným přiblížením má rozlišení 10 MPx. Selfie kamera je 10MPx, ta vnitřní ukrytá pod displej pořád jen 4MPx.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!