Šéf Alibaby Jack Ma představí plán ohledně budoucího vedení firmy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Šéf Alibaby Jack Ma představí plán ohledně budoucího vedení firmy

Šéf Alibaby Jack Ma představí plán ohledně budoucího vedení firmy
Jack Ma
• 
ZDROJ: alibaba.com

ČTK

Spoluzakladatel největšího čínského internetového obchodu Alibaba Group Holding Jack Ma v pondělí představí plán, jak vedení firmy předat nové generaci manažerů. Podle listu The New York Times (NYT) hodlá rezignovat, aby se mohl věnovat dobročinnosti v oblasti vzdělávání. List South China Morning Post ale napsal, že Ma prozatím zůstane výkonným předsedou firmy.

Bývalý průvodce, učitel angličtiny a samozvaný "čínský Forrest Gump" v pondělí oslaví 54. narozeniny. List South China Morning Post s odvoláním na mluvčího Alibaby uvedl, že plán na předání vedení podniku nové generaci bude rozvržen na značné časové období.

Jack Ma je podle žebříčku miliardářů časopisu Forbes za rok 2017 třetím nejbohatším obyvatelem Číny. Společnost Alibaba spoluzaložil v roce 1999, z postu generálního ředitel odešel již v roce 2013. Jeho soukromý majetek nyní podle NYT čítá 40 miliard dolarů (889 miliard korun).

Firma obchodovaná na newyorské akciové burze ve své poslední výroční zprávě uvádí, že zaměstnává asi 66.000 lidí. V Číně má podle agentury DPA 576 milionů aktivních uživatelů. Alibaba v letošním prvním fiskálním čtvrtletí zvýšila příjmy o 61 procent na 80,9 miliardy jüanů (téměř 263 miliard korun) a její tržní hodnota dosahuje skoro 420 miliard dolarů (9,3 bilionu korun). Kromě obchodování na internetu se Alibaba zabývá i cloudovými službami a podniká také v oblasti zábavy a médií.

Zisk čínského e-shopu Alibaba prudce klesl, tržby naopak rostly
Do Česka vstoupila největší čínská platební služba Alipay

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!