Sociální síť BeReal ukazuje realitu všedních dní. Jak aplikace funguje a proč je hitem

Aplikace BeReal

Aplikace BeReal Zdroj: BeReal

Aplikace BeReal
2
Fotogalerie

Svět sociálních sítí je bublina, ve které se uživatelé přetvařují, vyzdvihují jen povedené záležitosti, vychvalují do nebes produkty, které by si jinak nekoupili, vše se všudypřítomnými filtry. Realita je od prezentovaných fotek a videí často vzdálená. Tyto zavedené standardy chce zbořit sociální síť BeReal.

BeReal se v appstorech objevila před dvěma lety, a koncem května se stala na platformě iOS čtvrtou nejstahovanější sociální aplikací. Hned za aplikacemi od Meta/Facebook. Hodnota firmy stojící za sítí BeReal se odhaduje na 600 milionů dolarů. V čem je její kouzlo?

BeReal je francouzská sociální síť založená na fotografiích, ale přístup k nim je úplně odlišný. Aplikace v náhodných intervalech uživatele upozorní na pořízení a nahrání jedné neupravené fotografie. Filtry jsou tedy zakázány a cílem je ukázat realitu sebe sama v časovém intervalu, který uživatelé nemohou nijak odhadnout. Na pořízení fotky mají uživatelé dvě minuty od zobrazení notifikace, než se možnost odeslání aktuální fotografie deaktivuje. A za tu dobu skutečně nemáte čas nic extra vymýšlet, prostě jen rychle cvaknete fotografii.

Focení se najednou účastní, jak selfie, tak zadní fotoaparát. A aby vás aplikace motivovala ke sdílení vlastních fotek, tak až po nasdílení těch svých vám ukáže aktuální foto obsah vašich přátel. Pokud nestihnete odeslat fotku ve dvouminutovém intervalu, který nám připadá skutečně dost krátký, jsou to právě vaši přátelé, kteří se to dozví mezi prvními. Žádnou „penalizaci“ však nečekejte.

Jak vypadá a funguje aplikace BeReal (video):

Video placeholde
Aplikace BeReal • BeReal

Aplikace BeReal měla k začátku června 10,7 milionů instalací po celém světě, přičemž jen v dubnu si aplikaci stáhlo přes 3,6 milionů uživatelů. Aplikace je k dispozici zdarma na Google Play a App Storu, a zatím neobsahuje vůbec žádné reklamy. Její financování je tak zatím velkou neznámou. A jak vypadá samotná aplikace?

Jak se BeReal používá?

Po stažení stačí v aplikaci vyplnit jméno, vybrat si přezdívku a přidat telefonní číslo, podle jejichž databáze se vám nabídnou známí, kteří aplikaci již používají. 

Ostatní uživatele si můžete jinak vyhledat z globálního feedu, který se hemží „nudnými“ posty cestujících osob v metru, vlaku či letadle, popř. turistů nebo lidí, kteří právě vstali z postele a na fotce mají neuklizený pokoj, či dokonce právě sedí u počítače nebo na WC. Přesně to jsou zcela běžné situace, které vám na Instagramu nikdo neukáže, a právě v tom je krása sociální sítě BeReal. Nemusíte na ní „viset“ celý den, a když ji otevřete, neukazuje nic jiného, než nijak nepřikrášlenou realitu všedních dní. Dvakrát denně ji zřejmě neotevřete...

Celý článek na Živě.cz >>>