Soud ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta | e15.cz

Soud ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta. Věřitelé po něm žádají 400 milionů

Sídlo vydavatelství Mladá fronta
Sídlo vydavatelství Mladá fronta
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Krajský soud v Českých Budějovicích ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta, jež je od května v insolvenci. Věřitelé žádají od vydavatelství dlužnou částku přibližně 400 milionů korun. Soud vyhověl návrhu insolvenční správkyně, která požadovala ukončení provozu. 

Insolvenční soud rozhodnutí odůvodnil tím, že udržení byť i dílčího provozu brání úplná absence provozních prostředků a masivní odliv zaměstnanců. Pokračování provozu by pouze snižovalo hodnotu vydavatelství. Podle soudu jsou splněné podmínky pro zastavení provozu. Uvedl to v usnesení, které dnes zveřejnil v insolvenčním rejstříku.

Mladá fronta dluží zaměstnancům výplaty za říjen, listopad i prosinec. Kumulovaná ztráta Mladé fronty je podle insolvenčního rejstříku téměř 200 milionů korun. Už koncem listopadu zastavila podle věřitelů insolvenční správkyně vydávání v tu chvíli nejznámějšího titulu vydavatelství, týdeníku Euro. Insolvenční správkyně Petra Hýsková později uvedla, že týdeník nevyšel proto, že vydavatelství dluží peníze tiskárně, která Euro vydává.

Vydavatelství má podle insolvenční správkyně nulový provozní kapitál. Peníze na účtech jsou podle ní zajištěné na základě úvěrové smlouvy ve prospěch CPI Property Group, jednoho ze zajištěných věřitelů, je tak paralyzované cash flow.

Generální ředitel Mladé fronty Karel Novotný před několika dny uvedl, že situace firmy je kritická a nedojde-li k okamžitému prodeji části závodu dlužníka, struktura Mladé fronty se v důsledku odchodu zaměstnanců zhroutí.

O koupi vydavatelství projevila před časem zájem skupina Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa. Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných on-line titulů. Divize Knihy na trh ročně uváděla kolem 200 nových titulů.

Mladá fronta vedle knižních titulů v minulosti vydávala i řadu časopisů včetně tradičních dětských titulů Sluníčko nebo Mateřídouška nebo ekonomický deník E15. Nyní je jejím nejznámějším titulem právě ekonomický týdeník Euro.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah