Stěhování kvůli brexitu. Sony přesune své evropské sídlo z Británie do Nizozemska | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Stěhování kvůli brexitu. Sony přesune své evropské sídlo z Británie do Nizozemska

Stěhování kvůli brexitu. Sony přesune své evropské sídlo z Británie do Nizozemska
Sony
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Japonský elektronický a zábavní gigant Sony přesune své evropské sídlo z Británie do Nizozemska, aby se vyhnul potížím v souvislosti s připravovaným odchodem Británie z Evropské unie. Změna sídla nicméně nepovede k žádnému přesunu aktivit či pracovních míst z Británie. Informoval o tom server BBC.

Společnost Sony uvedla, že díky přesunu evropského sídla do Nizozemska bude moci „pokračovat ve svých aktivitách běžným způsobem bez přerušení, jakmile Spojené království opustí EU“.

V Británii sídlí divize Sony Europe, která má na starosti prodej a marketing elektronických produktů Sony v Evropě. Firma uvedla, že v prosinci založila novou divizi v Nizozemsku, se kterou bude britská Sony Europe do konce března sloučena.

Éra čtvrté generace PlayStationu pomalu končí, konzole ale vydělává nejvíc ve své historii

Žádný ze zhruba 900 zaměstnanců Sony Europe nebude v důsledku změny sídla přesunut pryč z Británie. Firma bude rovněž v Británii dál platit daně, upozorňuje list Financial Times.

Podobné rozhodnutí jako Sony již dříve učinil japonský konkurent Panasonic, který přesun svého evropského sídla z Británie do Nizozemska ohlásil koncem loňského srpna.

Sony koupí kontrolní podíl ve vydavatelství EMI. Japonský gigant utratí miliardy dolarů
Disney opět jedná o koupi části aktivit 21st Century Fox

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!