T-Mobile v Česku mírně zvýšil celkové tržby | e15.cz

T-Mobile v Česku mírně zvýšil celkové tržby, provozní zisk se blíží třem miliardám

T-Mobile
T-Mobile
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Mobilní operátor T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil celkové tržby o 0,5 procenta na 6,557 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o čtyři procenta na 2,85 miliardy korun. 

Počet uživatelů mobilních služeb se zvýšil o jedno procento na více než 6,15 milionu zákazníků, přičemž téměř 3,9 milionu z nich tvořili zákazníci tarifní a přes 2,2 milionu zákazníků využívalo předplacené služby. Celkový objem přenesených dat v síti T-Mobile meziročně vzrostl o 25,3 procenta a přesáhl 13 TB.

Tržby z mobilních služeb přesáhly 4,5 miliardy korun. Průměrná měsíční útrata za mobilní služby (ARPU) byla 249 korun, což je o dvě koruny méně, než loni. Podíl nehlasových služeb na ARPU byl 50 procent.

Připojení k internetu ve fixní síti využívá 179 tisíc lidí, včetně 13 tisíc nových zákazníků získaných v prvním čtvrtletí. Televizi od T- Mobile na IPTV či satelitní platformě využívá na 47 tisíc zákazníků, tedy o 10 tisíc více než na konci předchozího čtvrtletí.

Společnost spustila novou službu Magenta 1, která přináší zákazníkům výhody na základě spojení mobilních a pevných služeb pod jednu smlouvu. Zákazníci novou nabídku přijali, což odráží i výrazný nárůst prodejních fixních služeb a IPTV, které si dohromady za první tři měsíce roku připsaly 23 tisíc nových zákazníků.

"Před několika měsíci jsme ohlásili naše zaměření na služby na fixním a mobilním konvergovaném trhu, v němž spatřujeme budoucnost telekomunikačního odvětví. Pro nás v T-Mobile to znamená nejen investice do fixních technologií a budování optických sítí, ale také služby pro naše zákazníky," uvedl generální ředitel českého a slovenského T-Mobilu Milan Vašina.

T-Mobile se aktivně podílí na rozvoji sítí LTE-Advanced Pro a vývoji sítí 5G v rámci skupiny Deutsche Telekom. Během ledna a února otestoval technologii Massive MIMO (mMIMO) pro LTE, jež zároveň představuje jeden ze základních stavebních kamenů sítí páté generace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah