T-Mobilu do září klesly tržby o devět procent | E15.cz

T-Mobilu do září klesly tržby o devět procent

T-Mobile
T-Mobile
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mobilnímu operátorovi T-Mobile klesly za první tři letošní čtvrtletí meziročně tržby o devět procent na 20,02 miliardy korun. Za poklesem stojí podle firmy snižování cen telekomunikačních služeb. Zároveň se T-Mobilu snížil počet zákazníků o 69 tisíc na 5,4 milionu.

Podle mluvčí firmy Martiny Kemrové spotřeba telekomunikačních služeb neustále roste, zejména v oblasti dat. Průměrná měsíční útrata mobilních zákazníků se přitom meziročně snížila téměř o deset procent na 380 korun. Hrubý provozní zisk EBITDA klesl o 10,6 procenta na 9,5 miliardy korun.

„Nadšení z technologické novinky vystřídal racionální přístup: zákazníci se sice učí využívat další služby, ale zároveň aktivně optimalizují své tarify. Ceny telekomunikačních služeb trvale klesají a my operátoři musíme hledat nový přístup k zákazníkům i službám, které poskytujeme,“ uvedl generální ředitel firmy Milan Vašina.

Zatímco počet tarifních klientů se zvýšil o 73 tisíc, počet uživatelů předplacených karet klesl o 142 tisíc. Podíl tarifních klientů byl 53 procent. Zákazníci mobilní sítě T-Mobile měsíčně provolali v průměru 125 minut, což představuje růst o tři procenta. Objem přenesených dat vzrostl o více než pětinu. Podíl nehlasových služeb na tržbách stoupl z 23 na 25 procent.

Konkurenční Vodafone zvýšil za letošní první tři čtvrtletí počet zákazníků o šest procent na 3,3 milionu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah