TV Nova získala licenci pro novou stanici určenou pro muže | E15.cz

TV Nova získala licenci pro novou stanici určenou pro muže

TV Nova
TV Nova
• 
ZDROJ: Sedmicka

ČTK

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ( RRTV) dnes udělila TV Nova licenci pro novou televizní stanici s pracovním názvem Kanál 5, která má být určena mužskému publiku. Vyplývá to z prohlášení RRTV. Nový program bude moci vysílat přes pozemní digitální vysílače i kabelové televize.

„Kanál bude zaměřený na muže. Mají to specifikované jako na převážně mužskou část diváků všech věkových kategorií, nikoliv dětí,“ uvedla předsedkyně RRTV Kareřina Kalistová. Časový rozsah vysílání má být 18 až 20 hodin denně.

Nová stanice bude zaměřena především na sport, dramatickou a dokumentární tvorbu převážně americké provenience. Divákům nabídne především akční, kriminální a sci-fi filmy. Co se týče sportů, zejména fotbal, hokej a motorismus.

Odkdy by měl program začít vysílat, není prý ze schválené žádosti zřejmé. Stejně tak není jasné, jak se nová stanice bude nakonec skutečně jmenovat. „Ještě možná mohou zažádat o změnu názvu. U nás dostanou licenci pod názvem Kanál 5,“ podotkla předsedkyně. Název by se tak mohl nést v duchu názvů stávajících kanálů. Nova už kromě hlavního kanálu provozuje televizní stanice Nova Cinema, Nova Sport a místní mutaci hudební MTV.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.