Twitter zablokoval více než dvě stě účtů s údajným napojením na Rusko | E15.cz

Twitter zablokoval více než dvě stě účtů s údajným napojením na Rusko

ČTK

Společnost Twitter zablokovala v souvislosti s vyšetřováním ruského vlivu na loňské prezidentské volby v USA více než 200 účtů napojených na Rusko.

O tom, jak cílené reklamy z Ruska mohly využívat platformu k ovlivňování prezidentských voleb, informovala firma americký senátní výbor pro tajné služby ve čtvrtek.

Zprávu předloženou Twitterem, kritizoval demokratický senátor Mark Warner, který je místopředsedou senátního výboru pro tajné služby. Podle něj společnost neposkytla dostačující odpovědi na otázky ohledně možného využití platformy pro ovlivňování voleb.

Laxní přístup k šíření falešných a manipulativních zpráv na twitteru vyčítali kritici společnosti v minulosti už několikrát.

Trumpův kandidát neuspěl v republikánských primárkách v Alabamě

Rozhodnutí Twitteru zablokovat účty spojované s Ruskem se dotklo ruské státní televize Russia Today (RT). Ta podle čtvrtečního sdělení společnosti utratila za politickou reklamu na twitteru 274 100 dolarů (zhruba šest milionů korun). Propagovala údajně 1823 tweetů, které cílily na americký trh. Podle ředitelky televizního kanálu Margarity Simoňjanové se jednalo o běžnou reklamní praxi.

"Twitter odhalil (americkému) Kongresu monstrózní informace: utrácíme (společnost RT) peníze na reklamní kampaně. Stejně tak, jako to dělají všechna média na světě," uvedla Simoňjanová. Dodala, že RT má reklamu na billboardech, na letištích, v rádiích nebo i ve vysílání americké televize CNN.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!