Amazon v Dobrovízi kontrolují celníci | E15.cz

V areálu Amazonu v Dobrovízi zasahují celníci

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0
Celníci a policisté dnes zasahují v areálu Amazonu v Dobrovízi u Prahy, kontrolují, zda jsou všichni pracovníci zaměstnáni legálně. Celníci zasahují ve více firmách v celé republice, řekla mluvčí celní správy Martina Kaňková. Amazon s celníky při kontrole spolupracuje.

Celostátní kontrolní akce je plánovaná jako vícedenní, její výsledky by měly být známé příští týden, uvedla Kaňková. "Kontrolní akce se týká více firem v každém regionu," řekla mluvčí. Podrobnější informace odmítla uvést.

"Poskytujeme příslušným orgánům všechnu potřebnou součinnost. Vzhledem k tomu, že jde o probíhající akci, neposkytujeme detailnější vyjádření. S příslušnými orgány budeme samozřejmě co nejlépe spolupracovat," řekla mluvčí českého Amazonu Miroslava Remenárová.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě, patří americké společnosti Amazon.com, Inc. Má více než 140 distribučních center, z toho přibližně třetinu v Evropě. Například v Polsku má čtyři distribuční centra. Amazon chce mít v ČR do konce letošního roku 5000 stálých zaměstnanců, nyní jich má více než 4500. Nové pozice v různých oborech přibudou v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy i v korporátní kanceláři v pražských Dejvicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah