Mediální dům Czech News Center mění přístup k měření dopadů reklamních kampaní | e15.cz

Vydavatelství Czech News Center mění přístup k reklamním kampaním

Co-CEO společnosti Czech News Center (CNC) Juraj Felix
Co-CEO společnosti Czech News Center (CNC) Juraj Felix
• 
ZDROJ: Mall
Anna Kanta

Anna Kanta, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Mediální dům Czech News Center (CNC), kam vedle deníku E15 spadá například magazín Reflex či deník Blesk, na setkání s obchodními partnery představil inovaci v oblasti prodeje digitální reklamy a jejího měření. Vydavatelství chce ve spolupráci s mateřskou společností Czech Media Invest (CMI) nabízet společný reklamní zásah napříč mediatypy, konkrétně novinami, weby, on-line televizí, rádii a magazíny.

„Propojujeme mediální zásah s důvěryhodným obsahem a s měřením dopadu,“ řekl uvedl Co-CEO firmy Czech News Center (CNC) Juraj Felix.

CNC chce měřit dopad kampaní na značku, konkrétně návratnost investic i vliv na offline prodeje. Mediální skupina CNC se také připravuje na to, že od konce roku 2021 nebude moci využívat data třetích stran, a proto tedy přechází na platformu Permutive. Ta má umožnit zaměřit se na jednotlivé cílové skupiny, vyhodnocovat jejich chování, a na základě toho připravit data na míru.

Dušan Gajdoštík z obchodního týmu CNC poznamenal, že s kolegy pracují na vybudování vlastní datové platformy napříč všemi kanály. „Denně sbíráme přes jednu miliardu dat, a díky tomuto rozsahu jsme schopni zacílit přesně na vaši cílovou skupinu,“ dodává. 

Nejde o jediné novinky, které CNC a CMI vlastněné podnikateli Danielem Křetínským, Patrikem Tkáčem a Romanem Korbačkou představily. Šéfproducent Lukáš Záhoř oznámil, že se od 18. října 2020 spustí na internetové televizi Mall.tv nový seriál Terapie sdílením s podtitulem O esemeskách a lidech. Ten vychází ze stejnojmenného projektu Ester Geislerové a Josefíny Bakošové, ze kterého se stal fenomén sociálních sítí.

CMI vydává v Česku čtyři deníky a několik desítek časopisů. Je rovněž vlastníkem rozhlasových stanic v tuzemsku a v Rumunsku. Od roku 2018 je skupina CMI také majitelem několika francouzských tiskových periodik, koupila i podíl v prestižním deníku Le Monde.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah