Wall Street Journal bude na webu i v němčině. Zadarmo | E15.cz

Wall Street Journal bude na webu i v němčině. Zadarmo

Americký deník Wall Street Journal bude od na webu prosince k dispozici i v němčině. A na rozdíl od své původní verze bude server wsj.de zadarmo.
Americký deník Wall Street Journal bude od na webu prosince k dispozici i v němčině. A na rozdíl od své původní verze bude server wsj.de zadarmo.
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetová verze amerického deníku Wall Street Journal bude od prosince k dispozici i v němčině. A na rozdíl od své původní verze bude server wsj.de zadarmo. Mediální magnát a vlastník News Corporation Rupert Murdoch do nového projektu vloží „vyšší jednomístnou milionovou sumu“ v eurech, píše německý list Handelsblatt.

Tištěná verze jako v případě deníku Financial Times Deutschland se zatím nechystá, na provoz nového čistě on-line deníku bude vydělávat reklama. Šéfem by se měl stát nejmenovan7 „ finanční novinář z Düsseldorfu“, píše Handelsblatt.

Německý Wall Street Journal bude pravděpodobně pro místní ekonomické listy tvrdou konkurencí. „Díky naší celosvětové síti zpravodajů máme mnohem více možností než německá média,“ řekl deníku zdroj, který si přeje zůstat v anonymitě.

Změny se chystají i v německé pobočce společnosti Dow Jones, která Wall Street Journal vydává. Mimo jiné by měl odejít dosavadní šéf vydavatelství Rolf Anders. Již v červnu z Dow Jones odešel její finanční ředitel.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.