Walt Disney zvýšil čistý zisk na více než 5 miliard dolarů | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Walt Disney zvýšil čistý zisk na více než 5 miliard dolarů

ČTK

Zisk i tržby americké mediální a filmové společnosti Walt Disney překonaly ve druhém čtvrtletí očekávaní. Jak napsala agentura Reuters, koncern těžil především z vyšší návštěvnosti svých zábavních parků. Čistý zisk společnosti, která v březnu dokončila obří akvizici zábavních aktivit firmy 21st Century Fox, se v tříměsíčním období do konce března meziročně zvýšil na 5,4 miliardy dolarů (124 miliard korun) z 2,9 miliardy, stojí v jejím sdělení, které zveřejnila po uzavření americké burzy .

Očištěný zisk na akcii činí 1,61 dolaru. Klesl sice o 13 procent, ale i on byl vyšší, než se odhadovalo - analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali v průměru zisk jen 1,58 dolaru na akcii. Tržby stouply o tři procenta na 14,9 miliardy dolarů.

Nárůst o 4,5 procenta vykázaly příjmy ze zábavních parků a prodeje spotřebního zboží. Provozní výnosy mediální sítě se vinou růstu nákladů a propadu příjmů z reklamy snížily o 3,2 procenta. Akcie Walt Disney v reakci na zveřejněné výsledky po skončení obchodování posílily o 1,6 procenta.

Město duchů ve stylu Walta Disneyho. Podívejte se na nedokončený turecký realitní projekt
Disney prodá sportovní kanály Foxu firmě Sinclair za více než dvě stě miliard
Zákaz zabijaček a silných vysavačů. Připomeňte si nejčastější euromýty

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!