Tkáčův investiční fond získal během prvního měsíce tři miliardy | E15.cz

Tkáčův investiční fond získal do správy během prvního měsíce od startu tři miliardy

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Inevstiční fond J&T Investmensts, v jehož čele stojí miliardář Patrik Tkáč, získal během prvního měsíce od zahájení aktivní distribuce do správy tři miliardy korun. Vedle privátních investorů, kteří jsou ve fondu zastoupeni bezmála polovičním podílem, do něho vložily prostředky také společnosti blízké skupině J&T včetně samotné J&T Banky.

Hlavní cíl fondu je nabídnout klientům možnost spoluinvestovat do příležitostí a projektů vznikajících v okolí zakladatelů a dlouholetých partnerů skupiny J&T.

„Silný zájem investorů o fond ukazuje, že si velmi dobře uvědomují, jak jejich úspory může ohrozit uvolněná měnová a fiskální politika a že pokud chtějí svůj majetek ochránit, musí ve svém portfoliu zvýšit podíl trvalých aktiv,“ uvádí Adam Tomis, člen investičního výboru fondu J&T Investments.

„Intenzivně jednáme o vstupu do několika projektů, a věřím, že v blízké době oznámíme první investici v realitách. Spolu s partnery analyzujeme také příležitosti v dalších sektorech,“ dodává Tomis.

Fond je nabízen prostřednictvím J&T Banky a vybraných partnerů. Samotný Tkáč v poslední době výrazně investuje na světových burzách prostřednictvím společnosti Vesa Equity Investment, kterou spoluvlastní s Danielem Křetínským. Ten má ve společnosti 53 procent, zbytek vlastní Tkáč. Společně koupili podíly v britské Royal Mail, německém obchodním řetězci Metro nebo například francouzské maloobchodní skupině Casino a některých dalších firmách. Tkáč je také spolumajitelem vydavatele deníku E15.

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah