V čele Hospodářské komory zůstal Dlouhý | E15.cz

V čele Hospodářské komory zůstal Dlouhý

V čele Hospodářské komory zůstal Dlouhý
Šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Delegáti Hospodářské komory zvolili dnes za svého prezidenta na další tříleté období Vladimíra Dlouhého (63). V čele komory stojí už tři roky. V dnešní volbě byl jediným kandidátem. Volba byla jednoznačná, Dlouhého podpořilo 220 z 246 hlasujících.

Dlouhý před sněmem řekl, že byl před třemi lety zvolen, aby pomohl podnikatelům v boji s nekalou konkurencí či "buzerací státními úředníky". Ačkoli Hospodářská komora pod jeho vedením posílila svůj vliv a zlepšila služby, stále není spokojena s podmínkami pro podnikání v Česku, které tak zůstanou prioritou i v dalším tříletém prezidentském období, uvedl.

Dlouhý kritizoval hospodářskou politiku vlády, varuje před balkanizací

Dlouhý zastával od roku 1990 do roku 1992 funkci ministra hospodářství a poté ministra průmyslu a obchodu až do roku 1997, kdy se při vládní krizi z politiky stáhl. Pak pracoval jako poradce společnosti ABB a banky Goldman Sachs a také vyučoval ekonomii na vysokých školách. V roce 2013 se chtěl v přímé prezidentské volbě ucházet o post hlavy státu, ale ministerstvo vnitra jeho kandidaturu odmítlo zaregistrovat kvůli nedostatečnému počtu podpisů na petičních arších.

Dlouhý byl nominován zástupci okresních komor a společenstev. Delegáti dnes vyberou také další členy představenstva a dozorčí rady. Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů v Česku, sdružuje 15.000 členů.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!