Dlouhý kritizoval hospodářskou politiku vlády, varuje před balkanizací | E15.cz

Dlouhý kritizoval hospodářskou politiku vlády, varuje před balkanizací

ČTK

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na dnešním sněmu v Praze v úvodním projevu vyjádřil rozčarování z hospodářské politiky vlády. Podnikatelé podle něho žijí v nejistotě, obklíčeni "obludnou" byrokracií. V souvislosti se současnou politickou krizí varoval před "balkanizací" české politické scény.

Dlouhý, který znovu kandiduje do čela komory, uvedl, že Hospodářská komora bude ještě razantněji prosazovat zájmy podnikatelů. "Uděláme vše pro to, abychom zabránili přijetí škodlivého návrhu zákoníku práce," upozornil. Komora podle něj bude také proti dalšímu zvyšování minimální mzdy. Připustil, že vláda přispěla k oživení hospodářského růstu. Měla podle něj štěstí, že vládla v době světové konjunktury.

Na sněmu podle programu dále promluví předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO), vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), předseda TOP 09 Miroslav Kalousek či předseda ODS Petr Fiala. Z pracovní návštěvy Číny pozdraví účastníky sněmu na dálku prezident Miloš Zeman.

Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů v Česku, sdružuje 15 tisíc členů. Dnes zvolí své vedení.

Sedm nejdéle sloužících ministrů průmyslu. Jak si vedli?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!