Vodafone v Česku zvýšil zisk o více než desetinu, vydělal tři čtvrtě miliardy | E15.cz

Vodafone v Česku zvýšil zisk o více než desetinu, vydělal tři čtvrtě miliardy

ČTK

Mobilní operátor Vodafone ve fiskálním roce končícím letos v březnu zvýšil zisk o 14 procent na 745 milionů korun. Čistý obrat stoupl o tři procenta na 14,3 miliardy korun. Celý profit firma převedla na účet nerozděleného zisku z minulých let.

Vodafone zvýšil do konce března meziročně počet zákazníků o 193 000 na 3,62 milionu. Znamená to nárůst o téměř šest procent. Firmě se dařilo získávat hlavně nové uživatele neomezených tarifů. Podíl tarifních klientů se zvýšil o 1,7 procentního bodu na 68,6 procenta. Zbytek tvoří předplacené karty.

Tržby z telekomunikačních služeb se zvýšily o čtyři procenta na 13,3 miliardy korun, příjmy z prodeje telefonů a příslušenství klesly o zhruba 19 procent na 635 milionů korun.

Operátoři se ohrazují vůči analýze ČTÚ, která volá po regulaci trhu

Průměrný počet zaměstnanců se loni snížil o 29 na 1453 lidí. Počet vedoucích pracovníků ale stoupl o pět na 122 lidí. Osobní náklady klesly o 13 procent na 1,4 miliardy korun.

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí Vodafone Group, která získala 100procentní podíl českého operátora od kanadské TIW. Operátor loni pokryl rychlou mobilní sítí LTE 99 procent populace.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!