Vodafone zvýšil zisk o 13 procent, hlavně díky poptávce po datech | E15.cz

Vodafone zvýšil zisk o 13 procent, hlavně díky poptávce po datech

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Britský mobilní operátor Vodafone v pololetí zvýšil očištěný hrubý provozní zisk o 13 procent na 7,4 miliardy eur (189,2 miliardy korun). Výsledky překonaly očekávání, hlavně díky růstu poptávky po datech a širokopásmovém připojení v Evropě, uvedla firma. Ta současně zlepšila výhled růstu na celý letošní rok. Vodafone je druhým největším mobilním operátorem na světě, působí i v České republice.

Analytici čekali hrubý provozní zisk jen 7,08 miliardy eur. Provozní zisk stoupl o 32 procent na dvě miliardy eur. Zisk z běžných operací vzrostl na 1,58 miliardy eur z 278 milionů eur v předchozím roce.

Příjmy se však snížily o čtyři procenta na 23,1 miliardy eur. Přispěl k tomu vývoj směnných kurzů a změny v podnikání v Nizozemsku. Příjmy ze služeb klesly o 5,6 procenta na 20,6 miliardy eur. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se tržby ze služeb zvýšily o 1,7 procenta.

Společnost zlepšila celoroční výhled růstu očištěného hrubého provozního zisku bez zahrnutí akvizic a prodejů. Nyní čeká zvýšení o zhruba deset procent na 14,74 miliardy až 14,95 miliardy eur. Předchozí prognóza počítala s růstem o čtyř až osm procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah