Walmart - Zisk klesl kvůli restrukturalizaci skoro o polovinu | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Zisk Walmartu klesl téměř o polovinu

Zisk Walmartu klesl téměř o polovinu
Walmart
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Konsolidovaný čistý zisk největší maloobchodní společnosti na světě Walmart ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí klesl o 42,1 procenta na 2,18 miliardy dolarů (44,7 miliardy korun). Mohly za to náklady na restrukturalizaci a bonusy pro zaměstnance. Příjmy se však zvýšily a příjmy v obchodech otevřených nejméně rok ve Spojených státech byly vyšší dokonce již 14. čtvrtletí za sebou, oznámila společnost.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,33 dolaru a zaostal tak za odhady analytiků, kteří očekávali zisk až 1,37 dolaru na akcii. Příjmy za tři měsíce do konce ledna vzrostly o 4,1 procenta na 136,27 miliardy dolarů.

Tržby v obchodech ve Spojených státech otevřených nejméně rok a bez prodeje pohonných hmot se zvýšily o 2,6 procenta. Tržby z prodeje přes internet stouply o 23 procent, jejich růst však zpomalil z 50 procent v předchozích čtvrtletích.

Walmart silně investuje do internetového prodeje, aby snížil náskok konkurenční firmy Amazon a vzdálil se svým tradičním konkurentům. Internetové tržby se však zatím na celkových tržbách podílejí jen zhruba čtyřmi procenty. Investice také snižují zisky firmy.

Problémy se sháněním zaměstnanců má i maloobchod v USA, o práci v kamenných prodejnách není zájem

Největší soukromý zaměstnavatel ve Spojených státech také minulý měsíc oznámil, že zvýší nástupní plat pro své zaměstnance na 11 dolarů za hodinu a vyplatí mimořádnou odměnu až 1000 dolarů. Chce rovněž rozšířit příspěvky na rodičovskou dovolenou.

V letošním fiskálním roce Walmart očekává zisk na akcii v rozmezí 4,75 až pět dolarů na akcii a růst tržeb v obchodech ve Spojených státech otevřených nejméně rok o dvě procenta. Tržby z prodeje přes internet mají stoupnout o 40 procent. Analytici očekávají zisk pět dolarů na akcii, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!