Developeři T.E koupili pozemek na Jarově, postaví zde byty, kanceláře a obchody | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Developeři T.E koupili pozemek na Jarově, postaví zde byty, kanceláře a obchody

Developeři T.E koupili pozemek na Jarově, postaví zde byty, kanceláře a obchody
Objekt je mezi ulicemi Habrová a Na Jarově.
• 
ZDROJ: google maps

ČTK

Developerská a stavební skupina T.E koupila jeden z pozemků původního stavebního dvora v Praze na Jarově. V areálu o rozloze 14 tisíc metrů čtverečních plánuje postavit objekt s byty, kancelářemi a obchody.

"Naším cílem je najít pro areál na Jarově smysluplnější využití, které by odpovídalo současnému rozvoji Prahy a potřebám jejích obyvatel. Chceme tak pomáhat přirozenému přerodu tváře města," uvedl partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Objekt je mezi ulicemi Habrová a Na Jarově. Jde o jeden z pozemků původního stavebního dvora známého jako Centrum Jarov. V současné době jsou v něm sklady a dílny.

K vybudování projektu je potřebná změna územního plánu. "Komunikace s úřady i zástupci místní komunity je v plném proudu a zatím ze všech stran slyšíme jen pozitivní reakce. Koneckonců, jedná se o dědictví socialistického plánování, kdy zůstal výrobní a skladový areál obklopený parkem a bytovými domy," dodal Hubinger.

Úřad smetl projekt pražského mrakodrapu. Definitivně rozhodne magistrát

Starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS) dodal, že nynější využití pozemku není v souladu se směrem, kterým se městská část chce z hlediska urbanismu ubírat. "Výbor pro územní rozvoj městské části Praha 3 proto doporučil úpravu využití areálu. Věříme, že se územní plán změní, tato lokalita ožije a stane se příjemným a vyhledávaným místem k životu," uvedl.

Skupina T.E vznikla v roce 2014. Aktuálně má ve výstavbě pět bytových projektů. Jde o Barrandovskou zahradu, Truhlárnu, Sakuru, Milhouse a Bleriot.

Autor: ČTK
 

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud